NASA запустила в космос три смартфони - NASAУ NASA вирішили довести, що космічний корабель може коштувати дешево і що створити його можна буквально з підручних матеріалів. Утім, поки йдеться всього лише про супутник, який можна зібрати з компонентів, що використовуються в смартфонах.

Проект отримав назву Phonesat, від двох англійських слів – phone (телефон) і satellite (супутник). Суть проекту, за словами представників NASA в тому, щоб продемонструвати «здатність до запуску в космос простих у виготовленні і дуже дешевих супутників, використовуючи можливості наявних у продажу смартфонів у спорудженні космічного корабля». Вчені хочуть показати, що супутник може бути побудований за суму меншу, ніж $ 1 000.

Для проекту були обрані три смартфони Google Nexus One, оскільки на момент планування операції вони були найсучаснішими з представлених на ринку. Нині  ці смартфони, нехай і в злегка розібраному вигляді, мчать по орбіті Землі на висоті 150 кілометрів.

Зібраний супутник укладений у 10-сантиметрову броню, в неділю він повинен буде зробити знімки поверхні планети і відправити їх назад у NASA. Якщо місія завершиться успішно, це стане доказом того, що обчислювальної потужності навіть не найсучасніших смартфонів цілком достатньо аби вирішувати космічні завдання. Можливо, комусь потішить самолюбство той факт, що в його кишені зосереджена прямо-таки «космічна» міць.

За матеріалами 3DNews

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *