У Латвії куріння при дітях прирівняли до насильства - tsygarkaУ Латвії куріння в присутності дітей вирішили прирівняти до фізичного насильства. Відповідний законопроект прийнятий парламентом республіки.

Документ є поправками до закону про захист прав дітей. Він містить визначення насильства, якого нині в законі немає («будь-яка фізична або емоційна жорстокість, сексуальне насильство, халатність і іншу поведінку, що загрожує чи може загрожувати здоров’ю, життю, розвитку або достоїнству дитини»). Формою насильства, згідно з поправками, буде вважатися і куріння при дітях.

Як саме за це пропонується карати, не уточнюється. Латвійське товариство лікарів пропонує ввести за це кримінальну (якщо дитина перебуває в залежності від кращого дорослого) або адміністративну відповідальність.

У міністерстві юстиції раніше скептично оцінювали ініціативу, відзначаючи, що виникнуть складності в розслідуванні такого роду інцидентів. У відомстві також наголошували, що до кримінальної відповідальності кращих дорослих можна залучати в разі, якщо дітям була заподіяна біль і погіршилося їх здоров’я (наприклад, якщо дитина батьків, які курять потрапила до лікарні з нападом астми).

Поправки поки прийняті у другому читанні.

Раніше, в лютому 2013 року, в Латвії були прийняті поправки, що посилюють заборону куріння в громадських місцях. Місцями, забороненими для куріння, згідно із законопроектом, були визнані балкони, лоджі, сходові майданчики та інші приміщення загального користування багатоквартирних будинків і громадських будівель.

За матеріалами Lenta.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *