Зоряна пара перевірить теорію відносності Ейнштейна - pulsarАстрономи, використавши великий телескоп VLT ESO, а також низку радіотелескопів по всьому світі, виявили та дослідили дивну зоряну пару, що складається із найбільш масивної нейтронної зорі, із числа наразі відомих, та білого карлика, котрий навколо неї обертається. Ця подвійна зоря дозволяє перевірити теорію гравітації Ейнштейна (загальну теорію відносності) способами, які досі не були можливими.

Поки нові спостереження точно узгоджуються із передбаченнями від загальної теорії відносності та несумісні з деякими альтернативними теоріями. Міжнародна науково-дослідна група виявила незвичайний подвійний об’єкт, який складається із крихітної, але незвично важкої нейтронної зорі, що обертається навколо своєї осі 25 разів на секунду, та білого карлика, котрий кружляє навколо неї з періодом дві з половиною години. Нейтронна зоря є пульсаром, котрий випромінює радіохвилі, які можуть бути прийняті на Землі за допомогою радіотелескопів. Хоча ця незвичайна пара дуже цікава сама по собі, вона також є унікальною лабораторією для визначення меж фізичних теорій.

Це тільки початок докладного дослідження цього унікального об’єкта, котрий астрономи будуть використовувати для перевірки загальної теорії відносності із точністю, досі не досяжною.

За матеріалами  vidomosti-ua.com

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *