Дмитро Табачник: Штучного скорочення викладачів не буде - DTМіністр освіти і науки запевняє, що чутки про можливі масові скорочення працівників вищих навчальних закладів не відповідають дійсності 

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка під головуванням міністра освіти і науки Дмитра Табачника відбувся круглий стіл «Розвиток вищої школи в контексті інтеграції вищої освіти
України до європейського та світового освітнього простору».

Плідну дискусію вели: ректор КНУ імені Тараса Шевченка, голова Спілки ректорів державних вищих навчальних закладів України Леонід Губерський, керівник управління соціально-економічних реформ Адміністрації Президента України Юрій Каракай, голова ЦК Профспілки працівників освіти і науки Георгій Труханов, голова Громадської ради при Міністерстві освіти і науки Ярослав Болюбаш, а також представники Вільної профспілки освіти і науки, Національної академії педагогічних наук України, голови рад ректорів вищих навчальних закладів III – IV рівнів акредитації Харківської, Херсонської, Запорізької, Львівської, Сумської, Дніпропетровської, Луганської, Черкаської, Чернівецької, Донецької, Полтавської, Одеської, Кіровоградської, Миколаївської областей, голова Спілки голів обласних рад директорів вищих навчальних закладів I – II рівнів акредитації і представники студентського самоврядування.
Особливу увагу викликало виконання пункту 39.2 Національного плану дій на 2013 рік стосовно впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Підготовка нормативно-правових актів щодо приведення у відповідність з європейськими стандартами норм навчального навантаження викладачів вищих навчальних закладів, підвищення показника кількості студентів на одного викладача до 18» (строк виконання – грудень 2013 року).
– Потрібно уважно прочитати пункт 39.2 «Підготовка нормативно-правових актів… збільшення показника кількості на одного викладача до 18 студентів». «До» – то будь-яка цифра від 3 до 17, і це не означає, що всі повинні виходити на верхню межу, – наголосив Дмитро Табачник. – Ми обговорювали це з головами обласних і районних комітетів нашої профспілки на пленумі. Наприклад, за розрахунками в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка співвідношення викладач/студент за деякими філологічними спеціальностями, сьогодні чинне навантаження становить від 1 до 54.
За словами Дмитра Володимировича, для викладачів це відношення не є принциповим. Цікавить навантаження, яке необхідно приводити до європейської практики, аби було більше й самостійної роботи, й університетської автономії.
Усі учасники круглого столу долучилися до обговорення і вносили свої пропозиції щодо формулювання цього пункту.
– Безумовно, зміни у співвідношенні «викладач – студент» мають бути. Однак робити це потрібно поступово, обравши «дорожню карту», – сказав голова Ради ректорів ВНЗ Дніпропетровської області, ректор Нацiональної металургiйної академiї України Олександр Величко. – При визначенні цього показника варто враховувати, готуємо ми бакалавра чи магістра. А також – різну складність підготовки студентів різних спеціальностей.
– Ми вноситимемо зміни до 39-го пункту. Він буде виписаний коректніше, – повідомив Дмитро Табачник.
За результатами круглого столу внесуть пропозицію з проханням відкоригувати пункт 39.2. Зокрема, відійти від конкретних цифр і врахувати дистанційну освіту.
Дмитро Табачник також закликав ректорів ВНЗ широко поінформувати профспілки й колективи, що ніякої загрози штучного скорочення викладачів не буде.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *