23 квітня 2013 року на базі Кримського інженерно-педагогічного університету (м. Сімферополь) під патронатом міністра освіти та науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим Наталії Гончарової відбулося відкриття постійно діючого республіканського інноваційного майданчика «Інклюзивна освіта: теорія, практика, перспективи розвитку».

У заході взяли участь вчителі, вихователі, що працюють в інклюзивних класах і групах; керівники інклюзивних навчальних закладів; асистенти вчителів; керівники органів управління освітою; заступники міських голів та голів районних державних адміністрацій; науковці та викладачі вищих навчальних закладів Автономної Республіки Крим; представники громадських організацій та батьки дітей з особливими освітніми потребами.  

Створення майданчика має за мету, передусім, поширення передового педагогічного досвіду навчання осіб з особливими потребами в системі безперервної освіти Автономної Республіки Крим. За задумом організаторів, у подальшому його робота сприятиме активізації наукових досліджень з проблем інклюзивної освіти; організації інформаційно-просвітницької роботи серед населення республіки про зміст і форми інклюзії та подальшому вдосконаленню взаємодії органів державної влади та інститутів громадянського суспільства.  

У рамках відкриття інноваційного майданчика відбулося нагородження переможців конкурсу соціальних проектів «Інклюзія – рівний доступ до якісної освіти» серед учнівської молоді, а також виступ творчих колективів Кримського республіканського позашкільного навчального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості», в якому взяли участь діти з особливими потребами. 24 квітня 2013 року робота майданчика продовжилася в форматі науково-практичної конференції в секціях за напрямками: дошкільна, загальна, позашкільна, професійно-технічна, вища освіта та ін.  

«Підтримка дітей з особливими потребами – це пріоритет нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України». Але ще важливіша для дітей з особливими потребами підтримка суспільства, їх сприйняття не як «відмінних від більшості», а як унікальних особистостей, що володіють власним світовідчуттям. Це буде найбільшою перемогою», – наголосила народний депутат України Віталіна Дзоз.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *