Дев'ятирічний хлопчик зробив протез для батька, аби той зміг плавати - 2871668054Дев’ятирічний школяр з Дубая Адіб Аль Балуші розробив протез легкої водостійкої кінцівки для свого батька, аби той міг займатися плаванням. Про це повідомляє газета The National.

“Мій батько переніс поліомієліт, у нього деформувалася нога, він носив важку штучну кінцівку. У мене виникла ідея розробити легкий і водостійкий протез, аби батько міг плавати”, – каже школяр.

У якості основного матеріалу хлопець обрав медичний віск, що витримує високу температуру (плавиться при 300°C), легкий, екологічно безпечний та придатний для вторинної переробки.

Протез для батька – не єдина розробка учня з Gems Wellington International School. Він придумав домашнього робота-пилососа для мами, вогнестійкий шолом з прибором нічного бачення для пожежників, удосконалив вхідні дверцята для котів – загалом близько семи винаходів. Наразі Адіб працює над спеціальними ременями безпеки для людей з хворим серцем. Ці ремені обладнані датчиком, що вимірюватиме серцебиття водія й у разі серцевого нападу автоматично посилатиме сигнал аварійно-рятувальним службам, родині, лікарям і поліції.

Розробки Адіба офіційно зареєстровані на його ім’я в Асоціації інтелектуальної власності ОАЕ (Emirates Intellectual Property Association). За свою винахідницьку діяльність хлопець був вшанований муніципальною владою напередодні Міжнародного дня інтелектуальної власності, що відзначався 26 квітня.

“Сподіваюся, що одного дня ми побачимо винаходи сина на ринку. Але наразі це не головна наша мета: важливо, аби наш син та його однолітки не втрачали потяг до пізнання”, – каже батько винахідника, бізнесмен Сулейман Аль Балуші.

Сам юний винахідник каже, що до нових винаходів його спонукає бажання допомогти якомога більшій кількості людей використовуючи сучасні технології.

“Я хочу стати науковцем, коли виросту, і хочу змінити світ. Є дуже багато людей, які потребують допомоги, і все, що я хочу – допомогти. Ідеї приходять до мене, коли я дізнаюся про якусь проблему чи людей, які потребують допомоги. Тоді я сідаю і думаю, як вирішити це завдання”, – розповідає Адіб Аль Балуші. Своїм одноліткам, які теж захоплюються винахідництвом, він радить ніколи не здаватися і працювати над своєю ідеєю до кінця.

Укрінформ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *