Дитяча жорстокість викликала занепокоення в Міносвіти - article 378 1Державна  інспекція  навчальних закладів України висловила  занепокоєння виявленими фактами, що останнім часом мали місце в загальноосвітніх навчальних закладах і набули широкого резонансу в ЗМІ. Про це йдеться на офіційному сайті ДІНЗ.  Стурбованість Держінспекції викликали факти знущань дівчат-підлітків у Маріуполі над своєю однокласницею, жорстокого поводження педагогічного та учнівського колективів над учнем першого класу на Сумщині, побиття в роздягальні під час уроку фізкультури учениці 7-го класу однієї зі шкіл Балтського району Одеської області та ін. Державна інспекція навчальних закладів наголошує на недостатньому рівні роботи зі створення безпечних умов для навчання дітей у закладах освіти.

Ці факти вказують на недостатній рівень роботи відповідних місцевих органів управлінь освітою, служб у справах неповнолітніх, соціально-психологічних служб, керівництва та педагогічних працівників навчальних закладів щодо створення безпечних умов для навчання дітей у закладах освіти, запобігання насиллю в учнівському колективі, а також свідчать про відсутність чітко розробленої системи правової допомоги учням, виховної та позакласної роботи з дітьми всіх категорій, – зазначають у інспекції.

Також у відомстві наголошують, що дані факти свідчать про порушення Конвенції ООН про права дитини та Закону України “Про охорону дитинства”.

Державна інспекція навчальних закладів застерігає про неприпустимість формального підходу до розробки плану спільних дій між структурними підрозділами місцевих органів влади, адміністрацій шкіл щодо подолання жорстокості в учнівських колективах.

В інспекції наголошують, що ефективність профілактичних заходів залежить від спільних зусиль як учителів, так і психологів, працівників служб у справах неповнолітніх, медиків, юристів та інших причетних до цього структур, що є суб’єктами попереджувальної діяльності у цій сфері.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *