Міністри освіти Європи обговорили питання управління та якості освіти - di126 – 27 квітня 2013 року у м. Хельсінкі (Фінляндська Республіка) відбулася XXIV установча конференція міністрів освіти країн – членів Ради Європи. Участь у конференції взяли представники 47 країн та численні міжнародні організації, що опікуються питаннями освіти. Делегацію від України очолював заступник Міністра освіти науки Борис Жебровський.

Основна тема конференції «Управління та якість освіти» викликала неабияку зацікавленість серед учасників. Адже освіта в Європі має ґрунтуватися на цілісному баченні суспільства і ролі освіти в його формуванні. Освіта повинна забезпечити громадянам знання, уміння, навички, необхідні для вирішення проблем, актуальних як у Європі, так і в усьому світі.

Перед учасниками конференції виступив Генеральний секретар Ради Європи Тьобурн Ягланд, який наголосив на тому, що Європейська система освіти, політика та практика навчання, повинні забезпечити учнів знаннями, розумінням, можливостями для створення і підтримки громадянської культури, оскільки Європі необхідно створити стійке громадянське суспільство, що характеризується розмаїттям традицій, способом життя, досвідом, мовами, релігією і переконаннями, у якому громадяни готові жити разом, як рівні. 

Міністри освіти Європи обговорили питання управління та якості освіти - kj4Міністри освіти та голови делегації були запрошені до дискусії під час якої заступник міністра Борис Жебровський повідомив щодо необхідності дотримання балансу між децентралізацією та централізацією управлінської ланки освіти, коротко проінформував про ті послідовні кроки, які робить Уряд України у реформуванні освіти.

На конференції прийнято Декларацію за темою конференції та Програму імплементації Декларації на 2014-2015 роки, які й визначатимуть у найближчі роки напрямки роботи у сфері європейської освіти.

Усі учасники конференції отримали можливість ознайомитися із системою фінської освіти безпосередньо в школах Хельсінкі.

Під час роботи конференції Борис Жебровський провів низку двосторонніх зустрічей із Міністрами освіти Республіки Хорватія, Республіки Білорусь, Російської Федерації, Турецької Республіки, Фінляндської Республіки та з головами делегацій Республіки Сербія, Королівства Нідерландів. Окремо проведено зустріч з Директором директорату з питань освіти, молоді і спорту – Олоф Олафсдоттір та директором Вегерланд Центру Анною Пероною, під час яких обговорені питання щодо подальшої співпраці з питань освіти між Україною та Радою Європи.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *