Дев'ятирічний школяр обрав назву для найнебезпечнішого астероїда - asteroidАстероїд 1999 RQ36, куди в 2016 році вирушить зонд OSIRIS-REX для збору зразків і доставки їх на Землю, за підсумками конкурсу серед школярів отримав нове ім’я – Бену.

Таку назву космічне тіло отримало на честь давньоєгипетського божества-чаплі, уособлення душі Озіріса.

Як повідомляється на сайті проекту, астероїд (101955) 1999 RQ36 розміром 500 метрів, LINEAR відкритий вченими з проекту Массачусетського технологічного інституту, в 2182 році зблизиться із Землею.

Після “відміни” загрози Апофіса та ряду інших астероїдів він став головним потенційно небезпечним об’єктом для нашої планети. Учасники проекту OSIRIS-REX, щоб отримати для небесного тіла “ім’я, що буде легше вимовити, ніж 1999 RQ36” оголосили конкурс на кращу назву, учасниками якого могли стати школярі з будь-якої країни світу молодше 18 років.

Повідомляється, що всього на конкурс надійшло понад 8 тисяч варіантів від школярів з 25 країн. У результаті Комітет із назв малих тіл Сонячної системи Міжнародного астрономічного союзу ухвалив варіант, запропонований дев’ятирічним Майклом П’юзо з Північної Кароліни в США.

За словами переможця, образ чаплі прийшов йому в голову через асоціацію з механізмом зі збору зразків на борту Озіріса. Тепер запропонована ним назва стала офіційною для астероїда 1999 RQ36.

Зазначимо, що Бену – єгипетське божество-чапля, воно з’явилося на самому початку творення світу з водяного хаосу. Бену вважався душею бога Сонця Ра, а згодом – душею Озіріса. Стародавні греки називали Бену феніксом.

Нагадаємо, що американський “астероїдний проект” OSIRIS-REX для США буде першою програмою дослідження астероїда за допомогою автоматичного зонда. Озіріс наблизиться до астероїда 1999 RQ36 до 2020 року.

Залишаючись в п’яти кілометрах від астероїда, зонд протягом шести місяців буде ретельно картувати поверхню небесного тіла, після чого вчені зможуть вибрати місце, звідки буде взято зразок речовини масою близько 60 грамів. Потім він буде поміщений в капсулу, яка, як очікується, здійснить посадку на полігоні в штаті Юта в 2023 році.

За матеріалами сайту: bigmir.net

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *