Україна і Королівство Марокко: міжурядова Угода у галузі освіти -29 – 30 квітня 2013 року відбувся візит міністра освіти і науки України Дмитра Табачника до Королівства Марокко.

До складу української делегації увійшли Віль Бакіров, ректор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна; Володимир Пономаренко, ректор Харківського національного економічного університету; Микола Дмитриченко, ректор Національного транспортного університету (м. Київ); Богдан Єгоров, ректор Одеської національної академії харчових технологій; Валерій Копійка, директор Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під час візиту відбулися переговори міністра освіти і науки України Дмитра Табачника з міністром вищої освіти, наукових досліджень та підготовки кадрів Королівства Марокко Лахсеном Дауді. Міністри обговорили питання розвитку вищої освіти обох держав; можливості нових форм співпраці у галузі підготовки кадрів, які суттєво розширюють вже існуючі форми співпраці такі як обмін студентами та науково педагогічними кадрами. Міністри домовилися про суттєве розширення міжуніверситетських зв’язків.

Лахсен Дауді високо оцінив рівень підготовки фахівців в українських вищих навчальних закладах, які успішно працюють у різних сферах економіки та державного управління Королівства Марокко. Також міністр вищої освіти, наукових досліджень та підготовки кадрів Королівства Марокко висловив побажання розширити контингент марокканських студентів, які навчаються в Україні. Під час переговорів погоджені основні засади міжурядової Угоди у галузі освіти та визнання документів про освіту, яку планується підписати у другому півріччі цього року.

Також міністр освіти і науки України Дмитро Табачник провів переговори з міністром національної (середньої) освіти Мохамедом Ель Уафа. Ель Уафа висловив зацікавленість досвідом України у реформуванні середньої школи та високо оцінив нововведення щодо вивчення іноземних мов в українських загальноосвітніх навчальних закладах. Він також зацікавився досвідом України у галузі позашкільної освіти.

Окрім того, українська делегація відвідала Рабатський університет ім. Мохаммеда V – Агдаль, Науково-дослідницький центр «Технополіс», Національний центр наукових та технічних досліджень, Міжнародний рабатський університет та Університет ім. Хассана ІІ (м. Мохамадія).

Під час візиту до Університету ім. Хассана ІІ відбулося підписання Угоди про співробітництво між зазначеним університетом та Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна.

В університеті Дмитро Табачник  поспілкувався з марокканськими студентами та відповів на низку їхніх запитань.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *