Про те, як добре іноземцям в Україні навчатися - ifКитаєць Ван Хасун третій рік навчається в Києві. Мріє стати стоматологом. Скільки платить за навчання – не зізнається. Але, каже, це набагато менше, ніж у нього вдома.
“Хотів поступити у Львівський університет, але там запізнився з подачею документів, – розповідає студент. – Якби не потрапив у медичний, здав би документи на біологію в університет Шевченка”.
В українських вишах освіту здобуває понад 30 тисяч іноземних студентів. За рік навчання у київських університетах вони платять від $ 3 тисяч. У регіональних ВНЗ навчання вдвічі дешевше.

“Батьки також хотіли, щоб я вчився десь у Західній Європі, але ціни на навчання там нам не по кишені, – пояснює хлопець. – Українську мову почав вчити на підготовчих курсах перед вступом. На першому курсі ще погано розумів викладачів та однокурсників, але тепер добре читаю і пишу українською. Розумію, коли у мене щось запитують у транспорті або на вулиці. Не знаю, чи знадобиться мені вдома українська, але російська точно знадобиться. Зможу знайти добре оплачувану роботу. Буду мати по 800 – 900 доларів щомісяця. Хотів учитися і в Москві, але там теж дорого – трохи дешевше, ніж у Китаї “.
Найбільше іноземних студентів приїжджає до Львова і Києва. Здебільшого – китайці, сирійці, іранці та турки.
“У вас освіта дешевша і доступна. Можна вибирати курс і мову навчання. Мені викладають українською і російською. Хто готовий платити більше, буде слухати лекції англійською. Україна – європейська країна. Для нас європейський диплом має велике значення. Щоб вивчитися на лікаря в Китаї, потрібно не менше 8000 доларів на рік “.
Найбільшою популярністю у іноземців користується медицина. Деякі вибирають інженерні та економічні спеціальності. Рідко йдуть освоювати філологію. Популярністю користується тільки міжнародна журналістика.
Хлопець два роки жив у гуртожитку для іноземних студентів. Останні півроку орендує квартиру з двома друзями-китайцями.
“Жити зі своїми добре. У нас спільні інтереси, готуємо разом улюблені китайські страви. У ваших супермаркетах можна купити багато продуктів, що використовуються в нашій кухні, але часто важко добрати спеціальні спеції. Їх привозимо з дому. За три роки навчання в Пекін літав всього два рази. Батьки кладуть гроші мені на картку. Їздити додому частіше дуже невигідно, бо переліт дорогий “, – розповів студент з Китаю.

За матеріалами сайту gazeta.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *