На факультеті суспільних наук і міжнародних відносин Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара відбувся заключний тур Всеукраїнської студентської олімпіади із спеціальності «Політологія». 40 учасників з 22 ВНЗ України змагалися за звання переможця.

Перший проректор ДНУ Олександр Олексійович Кочубей привітав учасників політичного змагання і зазначив, що в ДНУ відбувалася не одна всеукраїнська олімпіада — і з інформатики, і з економічної кібернетики та інші: «Нам приємно, що цього року вперше на базі кафедри політології факультету суспільних наук та міжнародних відносин відбудеться олімпіада з політології. Учасники покажуть свою політичну ерудицію, продемонструють вміння логічно мислити. Я впевнений, що ви – політична еліта нашої держави в майбутньому. Бажаю вам напруженої роботи і гарних результатів. Впевнений, що перемогу отримає найсильніший». Декан факультету О.С. Токовенко наголосив, що десять років тому, коли проводилася перша всеукраїнська олімпіада з політології, найкращий студент-політолог ДНУ здобув тоді перше місце. Сьогодні це провідний доцент кафедри політології Олексій Анатолійович Третяк, співорганізатор олімпіади. Тож Олександр Сергійович висловив сподівання, що ще через десять років сьогоднішні переможці олімпіад будуть також влаштовувати чергові студентські змагання або інші знакові події у всеукраїнській політичній науковій думці.

Свідченням запеклої та рівної боротьби є те, що учасник, який зайняв 12 місце, відстав від переможця лише на 10 балів за можливості набрати максимум у 100 балів. Неймовірна щільність результатів з різницею між сусідами в один бал є показником гарної підготовки усіх студентів. Проте заслужений переможець, який отримав максимум балів під час першого завдання — виконання тестових вправ, не втрачав лідерських позицій до завершення олімпіади. Ним став Андрій Кучуран з Чернівецького національного університету ім. Ю .Федьковича.

Високий рівень підготовки студентів цього ВНЗ підтвердив і другий його представник на олімпіаді — Олександр Рибак, який посів третє місце. У відповідності з вимогами учасникам присуджували одне перше, три других та чотири третіх місця. Політологи Дніпропетровського національного університету показали себе якнайкраще, зайнявши друге (студентка п’ятого курсу Ольга Славіна) і третє місця (студентка четвертого курсу Владлєна Титова). Також серед призерів Павло Бульдович з Київського національного університету ім. Т .Шевченка, Ганна Руденко з Донецького національного університету, які посіли другі місця. Іван Процюк (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника) та Альона Мазурчук (Національний педагогічний університет мені М.П. Драгоманова) були третіми.

«Звісно, щороку на такі олімпіади потрапляють кращі представники провідних ВНЗ України, де політологія готується за фахом або вивчається як загальноуніверситетська дисципліна. Як правило, учасники вирішують теоретичні і прикладні завдання, а Дніпропетровськ підготував цього року і таку суб’єктивну річ, як есе, воно допоможе розкрити креативні здібності молоді», — наголосила член журі олімпіади, кандидат політичних наук, доцент кафедри політології Донецького національного університету Тетяна Нагорняк.

За матеріалами інформаційно-аналітичного агентства ДНУ ім. о. Гончара

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу