На Луганщині відкрили меморіал школярам, які загинули у роки війни - 1367993786 У центрі міста Попасна Луганської області відкрили меморіал, присвячений дітям, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни. Як повідомили УНІАН у прес-службі Луганської обласної ради, ініціаторами створення пам’ятника свого часу були учні 24-ї попаснянської школи і обласний благодійний фонд «Благовіст».

Діти Попасної, відображені у пам’ятнику, стоять у скорботному ряду вбитих у чеському Лідіце, білоруській Хатині, в Краснодоні. На камені монумента вибиті слова: «Забути не можна. Пробачити неможливо!» Автор меморіалу – скульптор Олексій Клесов.

Навесні 1943-го, перед відступом, фашисти зібрали 230 місцевих школярів 10 – 15 років і вивели їх на заміноване поле поряд з Рубащанським лісом. Всіх їх примусили взятися за руки, а потім зв’язали мотузками і виштовхнули на мінне поле. Понад 50 дітей загинуло, ще десятки дістали тяжких травм, на все життя залишившись інвалідами. На відкритті меморіалу булла присутня єдина з учасників тих трагічних подій Надія Нестеренко, якій на той час було 13 років.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *