Прокуратура Львівської області перевірила стан додержання місцевими органами виконавчої влади та контролю законодавства щодо захисту прав дітей на безпечну для їхнього життя продукцію та якісне харчування

У процесі перевірок виявили низку порушень, насамперед у діяльності посадовців органів влади. Зокрема, встановили, що через неналежне фінансування на рівні місцевих державних адміністрацій у навчальних закладах Львова, Трускавця, Стрия та Дрогобицького району учнів 1-4 класів не забезпечили високоякісним і повноцінним харчуванням.

У харчуванні учнів шкіл, дошкільних та інтернатних закладів Львова, Мостиського, Городоцького, Буського, Кам’янко-Бузького, Золочівського, Самбірського та Сокальського районів використовували продукти без документів, що посвідчують їхню якість і безпечність.

У навчальних закладах Галицького та Франківського районів Львова, Червонограда, Мостиського району виявили випадки харчування учнів продукцією із забороненим умістом синтетичних барвників, консервантів і підсолоджувачів.

Водночас такі факти залишилися поза увагою органів освіти та контролю.

У зв’язку з цим органами прокуратури області внесли 32 подання на адресу керівників місцевих адміністрацій та органів освіти.

За наслідками їх розгляду 5 службових осіб притягнули до дисциплінарної відповідальності. Крім того, в документах реагування, що перебувають на розгляді, поставлено питання про відповідальність іще 35 посадовців.

Під час прокурорських перевірок також виявили порушення законності використання державних коштів, виділених на закупівлю продуктів харчування.

Так, щоб уникнути проведення процедур відкритих торгів, Галицький районний відділ освіти Львова та Нагуєвицька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат упродовж 2011-2012 років проводили закупівлю продуктів харчування шляхом ділення предмета закупівлі на частини.

Управління освіти, сім’ї та молоді Мостиської райдержадміністрації у 2013 році укладено договори закупівлі продуктів харчування за цінами, які перевищували середньоринкові, на загальну суму понад 341 тис.грн.

Працівники тендерного комітету управління освіти, молоді та спорту Кам’янко-Бузької райдержадміністрації уклали з суб’єктом господарювання договір поставки м’яса на суму 313,5 тис. грн., попри відсутність у нього дозволу на перевезення м’ясопродукції.

Прокурори внесли зазначені факти до Єдиного реєстру досудових розслідувань. У кримінальних провадженнях триває досудове слідство.

Зважаючи на виявлені порушення у діяльності органів та закладів освіти обласного підпорядкування, прокуратура області внесла подання голові Львівської обласної державної адміністрації.

Крім того, проведені прокурорські перевірки в територіальних підрозділах Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області, органах державного ветеринарного нагляду також засвідчили про наявність порушень вимог чинного законодавства.

Насамперед це стосується фактів, коли при виявленні порушень санітарного та ветеринарного законодавства посадовці органу контролю не притягували винуватих осіб до адміністративної відповідальності та не вживали заходів до вилучення неякісної харчової продукції з навчальних закладів.

Відтак на адресу керівників цих органів прокурори внесли подання з вимогою усунути порушення закону та притягнути до відповідальності винуватих посадових осіб.

Загалом за наслідками проведених перевірок у цій сфері за прокурорського втручання поновлено права 340 дітей. Зареєстровано два кримінальні провадження. До відповідальності притягнуто 15 службових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, в тому числі 3 посадовців органів контролю. Крім того, поставлено питання про відповідальність іще 45 посадових осіб за документами реагування, які перебувають на розгляді, – зауважили в прес-службі прокуратури Львівської області.

За матеріалами сайту www.gazeta.lviv.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *