У «Львівській політехніці» змагатимуться роботи - pjhУпродовж кількох останніх років у Національному університеті «Львівська політехніка» значного розвитку набули такі перспективні напрямки науково-дослідницької діяльності студентів, як робототехніка та фотоніка.

Торік молода команда кафедри фотоніки виборола першість у міжнародних змаганнях, що проходять за регламентом ROBORACE. Тоді ж уперше провели представницькі міжнародні перегони автономних роботів на Кубок «Львівської політехніки», в яких взяли участь 15 команд з України та зарубіжжя. Цьогоріч схожі змагання відбудуться 18 травня і стануть важливим чинником підтримки обдарованої молоді та зростання рівня підготовки фахівців з робототехніки та фотоніки.  

Роботи на трасі подібні на іграшкові радіокеровані машинки. Але їдуть такі іграшки без допомоги їхніх власників. І керує ними, й рішення на дорозі ухвалює штучний інтелект. Роботи змагаються за принципом звичайних автоперегонів: хто перший подолає встановлену кількість кіл – той і переміг. Кожен із розробників має фантастичну мету: створити диво-автомобіль, який возив би нас трасами автоматично, без втручання людини. 

Як наголосив проректор з науково-педагогічної роботи університету професор Дмитро Федасюк, у сучасному світі розвиток саме цих видів підготовки кваліфікованих розробників відбувається наростаючими темпами. Про це, зокрема, свідчить поява щораз досконаліших роботів, а також різноманітні види суперництва їхніх творців. В Україні останнім часом набули великої популярності змагання з перегонів автономних роботів за регламентом ROBORACE, котрі є достатньо видовищними, а водночас доступними для аматорів. 

Одним із визначальних чинників успіху у змаганнях є знання з фотоніки, оскільки саме це визначає, що і як «бачитиме» робот, – наголосив завідувач кафедри університету, голова оргкомітету з проведення Кубка «Львівської політехніки» професор Ярослав Бобицький. 

Саме з метою подальшого пропагування цього виду технічної творчості в університеті другий рік поспіль проводять всеукраїнське змагання на Кубок «Львівської політехніки» з перегонів автономних роботів. До речі, цьогоріч трасу вибудовано так, що вона репрезентує університет як Міст до знань. 

Під час проведення Кубка продемонструють і розробки профільних кафедр університету, і досягнення учнів – членів секції робототехніки та фотоніки Львівської обласної Малої академії наук. Це дасть змогу залучити до перегляду змагань школярів, що сприятиме їхній професійній орієнтації, а університет зможе відібрати для навчання найкращих абітурієнтів, які, власне, цікавляться саме робототехнікою.

Нагадаємо, змагання на Кубок «Львівської політехніки» відбудуться 18 травня 2013 року в приміщенні студентської бібліотеки (вул. Митрополита Андрея, 1). Початок – об 11 годині.

За матеріалами gazeta.lviv

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *