20 березня відбулася прес-конференція Дмитра Табачника щодо основних результатів діяльності МОНмолодьспорту з реалізації соціально-економічних реформ протягом другого року роботи Кабінету Міністрів України. Йшлося про позитивні зрушення , яких вдалося досягти в усіх галузях української освіти — дошкільної і початкової, позашкільної та середньої, професійно-технічної та вищої.

 

Міністр зазначив, що кроки з реформування систем освіти, що їх було вжито за два роки роботи нинішнього Уряду, наблизили вітчизняну освітню систему до рівня конкурентоспроможності у світі. Так, за даними Всесвітнього звіту з конкурентоспроможності держав Світового економічного форуму, освітня система України посідає 56 місце в рейтингу 139 країн світу, обійшовши Польщу, яка посіла 62-е місце, Російську федерацію (79-е місце), Грузію (119-е місце) тощо.  Окрім того, минулого року Україна увійшла до десятки держав-лідерів у галузі міжнародної освіти. Сьогодні в країні навчається близько 55 тисяч іноземців зі 137 країн світу.

Дмитро Табачник звернув увагу журналістів на цікаву новацію: за ініціативою прем’єр-міністра вперше за 20 років існування незалежної України в державному бюджеті були закладені кошти на програму стажування українських студентів, аспірантів і науково-педагогічних працівників за кордоном.

Також міністр розповів про заходи МОНмолодьспорту щодо популяризації проведення в нашій країні фінального етапу Чемпіонату Європи з футболу.

Подробиці з прес-конференції читайте в №13 «Освіти України».

Наталія Кулик

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу