16 травня 2013 року об 11.30 у кімнаті 205 Центрального корпусу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбудеться прес-конференція з нагоди відкриття ІV Всеукраїнського конкурсу молодих виконавців імені Ірини Маланюк під патронатом ректорату вузу. Ініціатором проведення конкурсу виступив Інститут мистецтв.

Головна мета конкурсу – виховання виконавської культури молодих співаків, продовження традицій національної вокальної школи; популяризація та впровадження в активну навчальну практику творів українських композиторів; виявлення і підтримка вокально обдарованих молодих виконавців, вшанування пам’яті нашої краянки, співачки світової слави Ірини Маланюк.

У конкурсі беруть участь студенти музичних відділень педагогічних, культосвітніх і музичних училищ, коледжів, вокальних, музично-педагогічних та факультетів театрального мистецтва вищих навчальних закладів України. Учасники змагаються на краще виконання старовинної та класичної арії і романсу західноєвропейських та українських композиторів 19 – 20 століть, народних пісень.

Співачка світової слави, уродженка Прикарпаття Ірина Маланюк засіяла як одна з найвидатніших солісток-зірок Віденської та Мюнхенської опер у 50 – 60-х роках минулого століття. Королева опери, справжня примадонна, володарка рідкісної краси і сили голосу широкого діапазону, рівного в усіх регістрах, яка належить до найкращих у міжнародному сузір’ї і найбільших у світі виконавців Вагнерівських опер, нова Венера, яка прийшла з України і стала однією з найвизначніших артисток і найкращих співачок континенту.

Це лише окремі свідчення музичної критики з різних країн світу і стосуються вони творчої постаті нашої землячки Ірини Маланюк. Усе її творче життя було пов’язане з високим мистецтвом співу. Кар’єра співачки належить світові, а не лише Україні.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу