У Росії вирішили тестувати школярів і студентів на наркотики - narkotiki3Державна дума Росії прийняла в третьому, остаточному читанні Закон «Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації з питань профілактики незаконного споживання наркотичних засобів і психотропних речовин», що регламентує тестування школярів і студентів на наркотики.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, «за» проголосували 440 депутатів. Закон набуде чинності після закінчення 180 днів від дня його офіційної публікації.

Зокрема, закон встановлює підстави й порядок здійснення заходів із раннього виявлення осіб, які вживають наркотики. Серед таких заходів – соціально-психологічне тестування й медогляди школярів, студентів і учнів закладів середньої профосвіти. Тестування можливе лише з їхньої письмової згоди або згоди батьків і за умови конфіденційності отриманих даних. За підсумками тестування учень за його згодою або з відома його батьків може бути відправлений на лікування. При цьому порядок тестування та медогляду має бути визначений підзаконними актами. Окрім цього, закон визначає державні повноваження у сфері профілактики наркоманії. До повноважень федеральних органів виконавчої влади віднесено розробку та реалізацію державної політики у сфері профілактики наркоманії, науково-методичне забезпечення, пропаганду здорового способу життя й «нетерпимого ставлення» до наркоманії, а також реалізацію відповідних цільових програм. Федеральні органи виконавчої влади також зобов’язані виявляти причини та умови наркоманії, вживати заходів щодо їх усунення та вести єдину статистику.

За матеріалами: УНІАН

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *