Зайва вага позбавляє дитину друзів - fat kidВчені з Університету Лідса (Великобританія) з’ясували, що вже у віці чотирьох років зайва  вага заважає дитячому спілкуванню. Виявляється, діти вже в цьому віці не хочуть мати товстих друзів.
У ході експерименту дітям у віці від 4 до 6 років вчені показували картинки одного і того ж казкового персонажа, але в різних образах. На деяких малюнках він був худим, на деяких – товстим, на деяких – сидів в інвалідному візку. Дітей просили вибрати, якого саме персонажа вони хотіли б бачити в якості свого друга. Виявилося, що діти найрідше вибирали собі намальованого  з надмірною вагою. Вчені припускають, що експеримент проілюструє, що зайва вага з раннього віку прирікає дитину на роль знедоленого в дитячому колективі.

При цьому практично ніякого відторгнення персонаж в інвалідному візку у дітей не викликав: його однаково часто вибирали собі в друзі як дівчатка, так і хлопчики. За словами вчених –  «нетипова» статура може викликати відторгнення у маленьких дітей через засвоєних від батьків стереотипів зовнішності.

Автори експерименту дійшли висновку про те, що вже в чотирирічному віці діти звертають дуже велику увагу на те, які саме типи статури вважаються соціально прийнятними, і закликають  батьків найпильнішу увагу звернути на харчування дітей, щоб не прирікати їх на соціальну ізоляцію в дитячому колективі.

За матеріалами сайту deti.mail.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *