У зв’язку з тим, що днями у ЗМІ була поширена заява народного депутата України Лілії Гриневич стосовно того, що «проект Основних напрямків бюджетної політики на 2014 рік унеможливлює прийом на навчання до вишів комунальної форми власності за рахунок бюджетних коштів», Міністерство освіти і науки інформує.

Фінансування підготовки фахівців з вищою освітою в Україні здійснюється відповідно до законодавства України.

За рахунок видатків Державного бюджету України здійснюється підготовка фахівців з вищою освітою у вищих навчальних закладах державної форми власності. Відповідно до п. 2 статті 18 Закону України «Про освіту», заклади освіти комунальної власності мають статус державного закладу освіти.

Відповідно до п. 2 статті 64 Закону України «Про вищу освіту», фінансування вищих навчальних закладів комунальної форми власності, а також тих, що перебувають у власності Автономної Республіки Крим, здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів.

У проекті Основних напрямів бюджетної політики на 2014 рік планується здійснення прийому на підготовку фахівців за рахунок бюджетних коштів вищими навчальними закладами ІІІ-ІV рівнів акредитації виключно державної форми власності, що не протирічить чинному законодавству України.

Отже, студентам, які мають намір вступити або вже навчаються у ВНЗ комунальної форми власності, не потрібно хвилюватися. Студенти вищих навчальних закладів комунальної форми власності й надалі матимуть можливість безкоштовно навчатися.

Окремо хочемо звернутися з проханням до всіх, хто робить або ж збирається робити такі заяви, і тим самим дезінформувати абітурієнтів, студентів та їхніх батьків: перед тим, як широко інформувати громадськість через засоби масової інформації щодо освітніх питань, – ретельно ознайомлюватися з українським законодавством.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу