17-19 травня 2013 року у Києві відбудеться ХІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах».

Фестиваль проводиться Інформаційно-творчим агентством «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва. Учасниками цьогорічного фестивалю є 312 юних журналісти з усіх регіонів України та багатьох країн світу. На фестивалі будуть представлені: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська області, АР Крим, а також Азербайджанська Республіка, Білорусь, Республіка Словенія, Французька Республіка, Польща, Королівство Нідерланди, Республіка Молдова, Російська Федерація, Республіка Сербія та Чеська Республіка.

Проект унікальний тим, що проходить не лише три дні у Києві, а триває цілий рік. Стартує Фестиваль у листопаді – учасники отримують конкурсні завдання і надсилають роботи до оргкомітету (цьогоріч – творчі доробки на тему «Молодь і соціум»). За півроку до оргкомітету фестивалю надійшло 3860 робіт, у 8 номінаціях: літературна робота, газета, журналістська робота, ІТ-проект, соціальний проект, теле-, радіопроект, які оцінювало журі у складі  редакторів та журналістів  провідних засобів масових комунікацій України,  науковців  та  практиків столичних ВНЗ. Найбільша кількість робіт – у номінаціях «Фоторепортаж», «Журналістська робота», «Газети».

Переможці отримують особливі призи – можливість працювати у прес-центрі Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Змінимо світ на краще» (МДЦ «Артек»); стати учасниками профільних змін: навчально-оздоровчий збір юних журналістів та Всеукраїнський фестиваль дитячих ЗМІ «Артек +» (МДЦ «Артек») тощо.

Організаторами фестивалю є Міністерство освіти і науки України, Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА, Київський Палац дітей та юнацтва. Співорганізатори: Національна спілка журналістів України, Всеукраїнський благодійний Фонд Надії і Добра; Товариство «Просвіта»; Київський Міжнародний університет; Київський Славістичний університет; Університет «КРОК».

У програмі фестивалю: газетний та фото-вернісаж, прес-конференція організаторів та засновників фестивалю, урочиста церемонія нагородження переможців Фестивалю, колоквіум «Методика та методологія змісту додипломної журналістики», ділова гра «Безпека в Інтернеті», інтелектуально-пізнавальна гра «Україна», акція «Алея Прес-весни», еко-толока, вечір дружби, інтерактивна гра «Екстремальна журналістика», теплохідна прогулянка Дніпром тощо.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу