Згідно зі звітом Інституту соціологічних досліджень імені Олександра Яременка, за останні п’ять років українські підлітки стали менше вживати алкоголь.

Соціологи опитали 7,5 тисяч учнів і студентів. Майже половина опитаних зізналися, що вперше спробували спиртне до 13 років. У 15 років алкоголь вживали понад 90 %. Кожен п’ятий напивався хоча б раз протягом останнього року, 8,5 % відчули цей стан до 13 років. Половина опитаних також зазначили, що серед їхніх друзів усі вживають спиртне. Найпопулярнішим алкогольним напоєм серед юнаків є пиво, серед дівчат — інші.

Іншим чинником підліткового алкоголізму є надзвичайна доступність спиртного. 61 % учнів повідомили, що їм легко дістати пиво, а третина без труднощів може придбати й міцніші алкогольні напої. Згідно з законодавством, пиво досі не має статусу алкогольного напою. Отже його можна продавати в кіосках та інших приміщеннях з невеликою площею.

Однак є і хороші новини. Соціологи переконують: пік вживання алкоголю молоддю в Україні минув у 2007-му році. Підлітки менше вживають спиртне, менше курять та краще обізнані щодо небезпеки СНІДу. За словами експертів, цьому сприяли заборона вживання пива у громадських місцях, підвищення контролю над продажем алкоголю неповнолітнім, обмеження реклами і зміни в системі освіти, які поліпшили обізнаність підлітків.

За матеріалами BBC Україна

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *