Останні десятиліття з нашого мовлення зникає слів більше, ніж з’являється нових

 

Незважаючи на зростаючий потік нових мовних феноменів за останні 10 — 20 років, кількість слів, що з’явилися, значно менша за кількість тих, що зникли, і в цілому мова стає лексично біднішою, повідомляє журнал Scientific Reports групи Nature. Такого висновку дійшли лінгвісти з Італії, США та Ізраїлю, які провели статистичний аналіз текстів, напианих івритом, англійською та іспанською мовами. Науковці частково пояснюють це впливом автоматичних систем перевірки правопису, яка сповільнює утворення нових слів. Також лінгвісти вказують на тенденцію використання вузького словникового запасу під час електронного листування і збільшення ролі англійської мови в академічному середовищі.

Дослідники використовували тексти, оцифровані компанією Google Іпс. у рамках проекту сканування книг. Розмір колекції компанії оцінюється приблизно в чотири відсотки від усієї кількості виданих людством книг. Автори дослідження проаналізували вживання близько 10 мільйонів слів за період з 1800-го по 2008-ий роки. Різні варіанти написання (наприклад, color та colour) трактувалися як різні слова, оскільки лінгвістів цікавив процес їхнього взаємовпливу і витіснення.

Нові слова, появу яких учені зафіксували в цифрову епоху, мають властивість поширюватися істотно швидше, ніж це відбувалося раніше. Дослідники оцінили час, необхідний новотвору для широкого визнання і фіксації, в сорок років. Якщо до цього моменту широке поширення не відбулося, є велика ймовірність, що слово зникне. Також науковці зазначають, що великі зміни мовної динаміки відбуваються під час війн, і пояснюють це збільшенням інформаційного потоку і міжнародної інтеграцї.

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу