У Запорізькому національному університеті відсвяткували День Європи - fu1Святкування Дня Європи давно вже стало доброю традицією для викладачів, співробітників і студентів ЗНУ. Щороку до цього дня в університеті готують низку різноманітних заходів. Усі охочі можуть не лише розважитися, дізнатися безліч цікавого про країни Європи, а й здобути корисну інформацію щодо успіхів євроінтеграції нашої країни та щодо можливості участі в освітніх програмах академічних обмінів, завдяки чому можна здобути вищу освіту за кордоном.

Цього року 18 травня на території Запорізького національного університету за ніч «виросло» європейське містечко. 13 тематичних наметів, у кожному з яких викладачі та студенти ЗНУ представили традиції, культуру та звичаї певної європейської країни, зібрали чимало глядачів.

Розпочалося святкування урочистостями, під час яких право підняти прапор України було надане студентам біологічного факультету Марині Манговій та Денису Білоконю, а прапор Євросоюзу – студентам факультету журналістики Аї Андрух та В’ячеславу Чижинку.  

Почесний гість свята – начальник управління зовнішніх відносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької обласної державної адміністрації Вадим Міщанин – у своєму привітальному слові підкреслив, що мешканці нашого міста вже давно самоідентифікувалися як європейці. Також Вадим Васильович, звертаючись до студентів, запевнив, що не має сумнівів у європейському майбутньому сучасної молоді.

Перший проректор ЗНУ Олександр Бондар зазначив, що керівництво університету докладає чимало зусиль для євроінтеграції студентів, популяризації ідей та цінностей Європейської спільноти. Саме тому Запорізький національний університет отримав гран-прі та відповідний диплом у номінації «Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки» на міжнародній спеціалізованій виставці «Освіта та кар’єра-2013».

Після завершення офіційної частини Вадим Міщанин, Олександр Бондар і проректор з наукової роботи ЗНУ Віктор Грищак отримали паспорти почесних гостей Євромістечка і здійснили «подорож європейськими країнами», відвідавши усі намети. Окрім того, Олександр Бондар і Віктор Грищак взяли участь у вікторині, яку влаштували фахівці освітніх центрів ЗНУ, й отримали сертифікати, що засвідчили їхній високий рівень володіння англійською мовою.

У «європейській» концертній програмі взяли участь як зірки нашого університету – учасники вокальної студії «Кантилена», так і представники творчого болгарського національно-культурного товариства Запоріжжя, які виконали пісню болгарською мовою.

Яскравими враженнями від Євромістечка гості свята завдячували студентам, викладачам і керівництву факультетів. Так, студенти біологічного факультету вже не вперше представляли на Дні Європи Україну. У їхньому наметі відвідувачів пригощали квасом, варениками та бутербродами із салом. Факультет соціальної педагогіки та психології, аби краще ознайомити глядачів із культурою Ірландії, провів конкурс на знання традицій цієї країни та частував гостей стравами з картоплі – улюбленої національної їжі ірландців. Фізичний факультет представив Туреччину, яка теж планує увійти до Євросоюзу. Про найяскравіші риси італійської культури нагадали представники економічного факультету, польської – філологічного. “Кіпр та грецькі боги-олімпійці” – таку тему для презентації обрали студенти факультету журналістики. Представники математичного факультету уособлювали на святі Болгарію, а студенти факультету соціології та управління – Швейцарію. Тоді як факультет менеджменту обрав для презентації Данію, студенти факультету іноземної філології представили цілу низку країн, мови яких вони опановують під час навчання, – Німеччину, Англію, Францію та Іспанію.

Увагу відвідувачів Євромістечка привертали до себе учасники шотландського фольклорного колективу «Alba gu brath» – студенти історичного факультету, вбрані в національні шотландські костюми. Свою країну на майдані також представили студенти ЗНУ – учасники вірменської діаспори в Україні.

Під час заходу також можна було ознайомитися з інформацією про міжнародне співробітництво, наданою різними організаціями та представництвами. Так, на святі були присутні представники Проекту Євросоюзу та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ» у Запорізькій області. Цей проект спрямований на реалізацію загального гуманітарного розвитку та досягнення Україною «цілей розвитку тисячоліття».

Юридичний факультет ознайомив усіх охочих із законодавством Євросоюзу з питань прав людини, перспектив інтеграції України в Європу тощо. Освітні центри ЗНУ ознайомлювали з програмами, завдяки яким молодь може отримувати освіту як у ЗНУ, так і за кордоном. Також фахівці центрів провели цікаву гру-лотерею з призами.

Також у межах святкування Дня Європи на базі Наукової бібліотеки ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Європейське покликання України». Організаторами заходу виступили Центр європейської інформації та Економіко-правничий коледж ЗНУ.

Усі охочі змогли відвідати творчу тематичну виставку, присвячену Дню Європи, а співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ традиційно підготували тематичну виставку.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *