Міжнародний Букер дістався письменниці зі США - Man Booker Prize2Американська письменниця Лідія Девіс стала володаркою Міжнародної Букерівської премії.

65-річна Лідія Девіс відома, в основному, як авторка коротких оповідань і есе. За свою письменницьку кар’єру вона опублікувала лише один повноцінний роман – «Кінець історії», що вийшов друком у 1994 році. Девіс також перекладала англійською класику французької літератури, зокрема, Марселя Пруста і Гюстава Флобера.

Девіс стала лауреаткою премії за підсумками голосування журі, що складається з п’яти чоловік. У творчості письменниці насамперед були відзначені «стислість і точність мови».

Крім Девіс, у шорт-листі міжнародного «Букера» були ще дев’ять письменників. Серед них – російський письменник Володимир Сорокін, У. Р. Анантамурті з Індії, Аарон Аппельфельд з Ізраїлю, Інтізар Хусейн з Пакистану, Янь Ліеньке з Китаю, а також Марі Ньдяй з Франції та Йосип Новакович з Канади, швейцарець Пітер Штам і представниці США Лідія Девіс і Мерілін Робінсон.

Міжнародна Букерівська премія заснована в 2005 році. На відміну від Букерівської премії, яка щорічно присуджується англомовним авторам з Великобританії, Ірландії та країн Співдружності, міжнародний Букер вручається раз на два роки закордонним письменникам. Лауреат премії отримає 60 тисяч фунтів стерлінгів і ще 15 тисяч фунтів на переклад своєї книги.

За матеріалами Lenta.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *