Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністру освіти і науки Дмитру Табачнику разом з Міністром економічного розвитку і торгівлі Ігорем Прасоловим та Міністром промислової політики Михайлом Короленком розробити «дорожню карту» адаптації освіти до потреб кадрового забезпечення програми активізації економічного розвитку. Про це Глава Уряду заявив під час засідання Кабінету Міністрів 22 травня 2013 року.

Микола Азаров нагадав, що 24 травня закінчується навчальний рік у школах, а вже в перших числах червня будуть вручені документи про повну загальну середню освіту. «І ця подія має велике значення не тільки для самих уже колишніх школярів і їх батьків. Для Уряду теж дуже важливо: куди підуть випускники? Куди і на кого вчитися, ким і де потім працювати?» – зазначив Прем’єр-міністр.

При цьому Глава Уряду звернув увагу на досить напружену демографічну ситуацію в країні: якщо 10 років тому атестат про повну загальну середню освіту отримали 508 тис. дітей, то поточного року очікується в півтора рази менше – лише 329 тис. «Тобто, не так багато буде у нас в найближчі роки молодих людей, які повинні замінити в промисловості, аграрному виробництві, науці і соціальній сфері тих, хто йде на заслужений відпочинок», – підкреслив він. Саме тому, сказав Микола Азаров, Уряду турбує доля кожного випускника.

Практично до минулого року, сказав він, в країні було величезне «перевиробництво» юристів, економістів, менеджерів з продажів тощо. Молоді люди, які помилилися із вибором запитаної професії, досі шукають роботу. «Це велика особиста і соціальна драма. Такий перекіс треба ліквідувати, а молодим людям допомогти працевлаштуватися», – сказав Прем’єр-міністр.

Він зазначив, що минулого року Уряд почав змінювати співвідношення інженерно-технічних і гуманітарних спеціальностей у державному замовленні на підготовку і перепідготовку кадрів. Наприклад, удвічі збільшено замовлення на підготовку фахівців у галузі ІТ-технологій.

Ця робота послідовно продовжується, і 20 травня Уряд затвердив Постанову про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів для державних потреб у 2013 році, в якій продовжено збільшення замовлення фахівців інженерно-технічних спеціальностей.

«Це не просто адміністративне рішення. Для того, щоб українські вузи якісно готували більше лікарів, інженерів, технологів, металургів, машинобудівників, програмістів, потрібно збільшити кількість викладачів з відповідних спеціальностей, розширити лабораторії, дослідницьку базу, встановити тісну співпрацю з роботодавцями і таке інше», – заявив Микола Азаров.

За матеріалами КМУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *