Монстри чи люди? Що викликає агресію у дітей - 170131Учені давно встановили, що комп’ютерні ігри є причиною виникнення спалахів гніву у геймерів, причому часом зовсім необгрунтованих. Це вже науково доведено, але фахівці університету Коннектикуту пішли ще далі і з’ясували, що всьому виною є не самі ігри, а те, що є в них, – людиноподібні супротивники.

Дослідження, проведене ними на основі гри Quake 3 Revolution, показало, що геймери дійсно частіше зляться, коли бачать на екрані собі подібних і розривають їх на частини, стріляючи. Люті просто немає межі. Якщо ж у ролі супротивника виступають страшні монстри, то нічого такого не відбувається. У звіті про дослідження сказано: 148 геймерів грали в Quake 3 Revolution з ботами у вигляді людей, а потім – у вигляді монстрів. У першому випадку вчені констатували велику кількість лайливих фраз і виразів, а  гравці після опитування говорили, що в їх голові роїлися агресивні думки. Водночас після гри проти монстрів нічого такого не спостерігалося.

Дослідники також встановили, що ніхто з випробовуваних за час проведення експерименту не виказав ознак фізичної агресії. З усього цього випливає, що для зниження рівня негативного впливу ігор на психіку дітей досить видалити з них людиноподібних персонажів і населити монстрами. Але розробники навряд чи підуть на це, адже саме реалістичні ігри користуються більшим попитом.

За матеріалами сайту www.gizmonews.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *