В Україні необхідно починати боротьбу із захопленням української молоді слабоалкогольними напоями, а також змінювати алкогольну політику, заявляє головний нарколог Міністерства охорони здоров’я України, міжнародний експерт із алкогольної політики Анатолій Вієвський.

На прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” у четвер він зазначив, посилаючись на результати досліджень, що найпопулярнішими алкогольними напоями для дівчаток-підлітків є слабоалкогольні напої – 48,7 % дівчаток за останні 30 днів вживали їх.

“Слабоалкоголка дає багато сумної роботи наркологам. Для дівчат це особливо небезпечно, оскільки в алкопопсів (ароматизовані алкогольні напої, основними споживачами їх є підлітки – ІФ), на відміну від міцного алкоголю, солодкий смак, якийсь концентрат, такі напої легше п’ються, от дівчата й надають йому перевагу. Що особливо страшно, результати всмоктування такого алкоголю непередбачувані”, – сказав А. Вієвський.

Він також наголосив, що у більшості випадків “справа не обмежується однією пляшкою”.

Розповідаючи про варіанти вирішення проблеми масового вживання підлітками слабоалкогольних напоїв, головний нарколог МОЗ відзначив необхідність створення “цілісної політики проти алкоголю”.

“Алкоголь – старий фактор, у цієї галузі багато грошей, багато сили, тому нам необхідно докласти зусиль, аби жорсткіше регулювати сферу алкоголю”, – додав він.

“На законодавчому рівні що можна вирішити? Підняти акцизи. Зараз суспільство активно обговорює можливість підвищення акцизів на пиво, однак про алкопопс не йдеться. Це неправильно, це упущення. Крім того, необхідно посилювати відповідальність за продаж алкоголю неповнолітнім, зокрема, збільшувати штрафи”, – заявив А. Вієвський.

Однак, за його словами, основні зусилля необхідно сконцентрувати на інформаційній роботі.

“Нам необхідна програма інформування через школи. Потрібно, щоб діти отримували чітку, повну, правдиву інформацію про погрози і жахливі наслідки вживання алкоголю, наркотиків. Взагалі, у наших українських дітей правильні позиції, але ці позиції треба зміцнювати за тим, щоб у майбутньому вони робили правильний вибір”, – заявив А. Вієвський.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу