Сьогодні, 27 травня, міністр освіти і науки Дмитро Табачник під час прямої трансляції через Інтернет оголосив завдання державної підсумкової атестації з української мови (переказу) для учнів 11-х класів.

– Доброго ранку, шановні вчителі, шановні учні, батьки, випускники одинадцятих класів. Сьогодні, 27 травня, починається державна підсумкова атестація для випускників усіх одинадцятих класів усіх середніх шкіл України. Сьогодні понад 280 000 одинадцятикласників будуть писати переказ з української мови, – звернувся Дмитро Табачник до аудиторії.

– Шановні випускники, я сердечно вітаю вас із закінченням середньої школи, із закінченням навчального року і з початком державної підсумкової атестації. Попереду у вас доросле, цікаве, але нелегке життя. Завжди будьте сильними, дружніми, мужніми, поважайте і шануйте своїх учителів. Я сподіваюся, що ви завжди з ніжністю, приємністю і теплотою будете згадувати свою школу. Хотів би нагадати вам слова чудового українського письменника, Героя Радянського Союзу, вчителя Юрія Оліферовича Збанацького з його твору «Малиновий дзвін»: «Школо моя, радість моя, ти живеш і житимеш завжди у серці як свідок моєї неповторної юності. Приємно до сліз заходити в ці суворо-холоднуваті стіни, блукати самотньо і згадувати, згадувати, згадувати…».

– Ви знаєте, що всі дороги – від шкільного порогу. І хотів би сказати, що абсолютно переконаний, що всі одинадцятикласники, які зараз почнуть писати переказ, володіють глибокими фундаментальними знаннями з української мови. Головне – не хвилюватися, уважно прослухати текст і зробити найкращим чином завдання державної підсумкової атестації, – сказав у напутньому слові міністр освіти і науки України.

– Я хотів би висловити глибоку пошану і подякувати всім учителям, педагогам, які допомогли вам пройти повний курс середньої освіти і вийти на фінішну пряму, – підсумував Дмитро Володимирович.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *