Тільки 12 % українських школярів дуже добре знають математику -Математична освіта в Україні перебуває у кризовому становищі. Дослідження, проведене серед учнів 9-х класів, показує, що тільки 12,2% школярів знають математику на досить високому рівні.

В Україні немає державної масштабної системи моніторингу, за даними якої можна було б судити про рівень математичної освіти в цілому по країні. Але є локальні регіональні дослідження. І їхні результати невтішні.

Дослідження якості математичної освіти учнів 9-х класів, проведене Центром моніторингу столичної освіти в 2011 році, показало: на початковому рівні знають предмет 8,3% учнів, на середньому – 35,5%, на достатньому – 44%, на високому – 12,2%.

Аналіз діагностичних контрольних робіт, проведений Управлінням освіти Донецької області в 2011-2012 навчальному році, також не заспокоює: алгебру знають на найвищому рівні 13% учнів, геометрію – 14%. На низькому і середньому рівні (на “двійку” і “трійку” за п’ятибальною шкалою) алгебру знають 55% учнів, геометрію – 56%.

Нагадаємо, сьогодні, 21 травня, в Україні пройшла перша сесія ЗНО з математики – одного з найпопулярніших предметів серед випускників шкіл.  За оперативними даними регіональних центрів оцінювання якості освіти, явка абітурієнтів на першу сесію ЗНО з математики коливається у межах 92% від кількості зареєстрованих учасників.

Протягом тестування учасникам ЗНО з математики було запропоновано розв’язати 32 тестових завдання. За умови правильного виконання усіх завдань учасники зможуть отримати 52 тестових бала, які потім будуть трансформовані по 200-бальній шкалі. Правильні відповіді до першої сесії ЗНО з математики з’являться на сайті УЦОЯО і порталі ПедПРЕСА уже 22 травня.

За матеріалами Дзеркала тижня

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *