Один із професорів університету французького міста Ла-Рошель, Мішель Голдберг, звернув увагу президента Ради єврейських організацій Рішара Паск’є на антисемітську виставу, підготовлену студентами. На думку Голдберга, п’єса про “божевільні гроші”, написана студентами, ґрунтується на явних антисемітських стереотипах.

Зокрема, одним із основних персонажів п’єси є якийсь Голдберг (має таке саме прізвище, як і професор), глава компанії Goldberg & Coun, схарактеризований авторами як “єврей, який думає тільки про гроші й анітрохи не страждає від кризи”. До вуст цього героя вкладена також фраза: “Гроші ніколи не сплять, тому ми теж не дрімаємо”.

Мішель Голдберг закликав президента університету, Жерара Бланшара, заборонити виставу, проте той заявив, що поки не бачив постановки і не зміг скласти своєї думки про неї. Однак Бланшар запевнив, що не терпітиме у ВНЗ виявів расизму та антисемітизму.

Тим часом, багато хто вважає, що обурення Голдберга позбавлене будь-яких підстав. У п’єсі з’являється “бідний китаєць”, “вульгарна повія” та інші персонажі, які втілюють ті чи інші стереотипи. Водночас ні китайці, ні повії досі не заявили протесту проти студентської вистави.

За матеріалами NEWsru Israel

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *