Учені дізналися, чому в дитинстві спогади довго не зберігаються - spogady1Безліч людей насилу згадує свої дитячі роки. Причина у високих показниках вироблення нейронів у перші роки життя. Формування нових клітин мозку підвищує здатність до навчання, але водночас очищує свідомість від старих спогадів.

Міський університет Лондона вважає: нейрогенез у зоні мозку, пов’язаної з навчанням і спогадами, досягає піку до і після народження. Потім під час дорослішання показники починають падати. Доктор Пол Френкленд і доктор Шина Джосселін установили, як нейрогенез впливає на “сховище спогадів” у мозку. Вони тестували молодих і старих мишей. У дорослих тварин, якщо рівень нейрогенезу після формування пам’яті зростав, це створювало передумови для втрати деякої інформації. У молодих тварин, навпаки, зниження нейрогенезу після формування пам’яті свідчило про те, що вони не забували інформацію.

Тобто, що нижче рівень нейрогенезу, то більше спогадів було в активі. Науці навіть відомий феномен дитячої амнезії – маленькі діти хоча і пам’ятають певні події, але недовго. До 4 – 5 років фіксується висока активність гіпокампу, що не дає змоги стабільно зберігати інформацію.

За матеріалами MADdaily

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *