У Києві презентують книжку про Владислава Городецького - GorodetskyiЦього року Київ відзначає 150 років від дня народження відомого архітектора. З цієї нагоди 4 червня у Музеї історії міста Києва презентують книжку києвознавця та музейника Дмитра Малакова «Архітектор Городецький. Архівні розвідки».

Лєшек Дезидерій Владислав Городецький народився 4 червня (23 травня за старим стилем) 1863 року на Поділлі. Він навчався в Одесі та Петербурзі, працював в Україні, Польщі та Ірані, але 30 років свого життя – найкращих, сповнених плідної творчості – він провів у Києві.

Завдяки його роботі столиця збагатилася спорудами, які й донині прикрашають Київ. Костел св. Миколая і караїмські кенаси, музей в античному стилі і прибуткові будинки в стилі модерн, корпуси промислових підприємств та мавзолеї, споруджені В. Городецьким, свідчать про фахову майстерність зодчого, а його «Будинок із химерами» от уже 110 років дивує і захоплює всіх, хто його бачить.

Архітектор-романтик, пристрасний спортсмен і мисливець, багатогранний і невгамовний творець Владислав Городецький досягав досконалості у всьому, за що брався. Він був непересічною особистістю, напевно, саме тому навколо його імені існує стільки легенд і домислів. Автор книги спробував зібрати найдостовірнішу інформацію про митця.

За матеріалами КМДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *