Вік антарктичного льоду – 33,6 млн років - arktykaАнтарктична крижана шапка сформувалася в епоху Олігоцену і має вік приблизно 33,6 млн років, йдеться в останньому звіті іспанських геологів і полярників з Інституту геології Андалуссії. За їх словами, зазначений вік базується на аналізі крижаних відкладень на різних глибинах.

До того, як лід скував Південний полюс нашої планети, на Землі практично повсюдно був тропічний клімат. В Антарктиці було доволі тепло, хоча, звісно, тропіків тут не було. Проте тут було достатньо тепло для того, щоб існував планктон. Судячи з того, що нижні шари антарктичного пришельфового льоду до сьогодні містять в собі заморожений планктон, замерзання Південного полюсу було стрімким.

У межах програми Integrated Ocean Drilling Program фахівці проаналізували досить велику кількість нижніх шарів полярного льоду і вивчили відкладення нижніх шарів, які виявилися скуті кригою. Фахівці кажуть, що напередодні замерзання біологічне різноманіття Антарктики драматичним чином скоротилося, що в цілому логічно, враховуючи різке похолодання. Крім того, дослідники говорять, що приблизно 34 млн років Антарктика, судячи з усього, мала сезонний лід, який формувався влітку і танув взимку, проте з часом холодний літній час став розширювати свої межі, і вже 33,8-33,6 млн років тому лід тут став перманентним, намерзаючи щороку все більше.

Іспанські дослідники говорять, що за активністю планктонових спільнот можна доволі чітко відстежувати кліматичні коливання Антарктики того часу. У публікації іспанських вчених йдеться, що перше прибуття льоду на Південний полюс відразу ж викликало “дінофлагеллати громад планктону”, тобто запустило процес зміни біологічних циклів. Багато в чому коливання носили сезонні цикли, але коли сезон льоду на Південному полюсі став постійним, планктон взагалі змінив середовище проживання, відійшовши північніше.

За матеріалами CyberSecurity

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *