Прем’єр-міністр України Микола Азаров розпорядився пришвидшити роботу над проектом рішення про входження українських науковців до складу Консультативної наукової та Індустріальної рад Фонду «Сколково». Відповідальним за цю ділянку роботи глава уряду визначив Голову Держінформнауки Володимира Семиноженка.

«Доручаю голові Держінформнауки В. Семиноженку розробити і запропонувати на розгляд уряду необхідні рішення щодо активізації співпраці з інноваційним центром «Сколково», – наголосив Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 29 травня 2013 року.

Він нагадав, що домовленість про залучення вітчизняних вчених до роботи інноваційного центру «Сколково» була досягнута минулого тижня під час зустрічей із видатними представниками наукової спільноти: у межах Міжнародної конференції «Україна-Росія-Сколково» та засідання Наукової консультативної ради інноваційного Фонду «Сколково» в Києві, яке проходило на запрошення Прем’єр-міністра України.

«Було ухвалено надзвичайно важливе рішення: українські представники увійдуть до складу Консультативної наукової та Індустріальної рад Фонду «Сколково». Проект відповідного рішення потрібно розробити та ухвалити найближчим часом», – заявив Микола Азаров. Він додав, що для України участь у такому глобальному міжнародному проекті – це реальний шанс досягти нашої стратегічної мети: максимально задіяти інноваційний потенціал для посилення національної економіки, примноження наших конкурентних переваг на світових ринках для суттєвого підвищення добробуту громадян.

Таким чином, українські вчені матимуть змогу працювати над створенням наукомістких технологій, матеріалів і продуктів за п’ятьма напрямками або кластерами, за якими працює Фонд «Сколково»: біомедицина, інформаційні технології, енергоефективність, космічні і ядерні технології. Крім того, розглядається можливість реалізації цільових інвестиційних проектів на території України – на основі розробок наших фахівців.

Микола Азаров зазначив, що лідерські позиції української науки в різних сферах отримали високу оцінку найавторитетніших фахівців. Так, лауреати Нобелевської премії – професор із США Роджер Корнберг та російський академік Жорес Алфьоров – та інші світила науки відзначили здобутки України в імунобіології, створенні нових матеріалів та ядерних дослідженнях. Наприклад, біохімік зі світовим іменем професор Корнберг зауважив, що наші досягнення в галузі біотехнологій відповідають найвищому сучасному рівню.

Прем’єр-міністр наголосив на необхідності об’єднати зусилля задля створення нових технологій та науково-технологічних кластерів за найсучаснішими напрямками, оскільки це сприятиме збільшенню ВВП у рази.

За матеріалами Департаменту інформації та комунікацій із громадськістю секретаріату КМУ

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *