Школярки знають страшну правду про Wi-Fi-маршрутизатор - shkolnyj yeksperiРезультати наукового експерименту дев’ятикласниці з Данії привернули увагу вчених в усьому світі, адже вони можуть змусити людей переосмислити своє ставлення до бездротових пристроїв, що їх усе частіше можна зустріти у звичайній квартирі.
П’ять учениць середньої школи зважилися провести експеримент після того, як помітили прикру закономірність – якщо під час сну мобільний телефон лежить біля голови, на ранок прокидаєшся розсіяним і весь день не можеш зосередити увагу на важливих речах. Дев’ятикласниці вирішили розширити межі тесту і випробували вплив Wi-Fi-маршрутизаторів на рослини. «Ми подумали, якщо бездротовий пристрій так впливає на нашу мозкову активність, як же він вплине на рослини?» – сказала одна з авторок дослідження.

Школярки розмістили шість горщиків із землею, куди попередньо висадили насіння крес-салату, безпосередньо біля Wi-Fi-маршрутизатора, який, за їх словами, продукує той же тип випромінювань, що і звичайний мобільний телефон. А ще шість таких самих горщиків дослідниці поставили у дворі. За 12 днів насіння в них проросло, на відміну від тих, що провели весь цей час біля бездротового пристрою. Більш того, більшість насіння, опроміненого протягом двох  тижнів Wi-Fi-маршрутизатором, просто загинули.

«Це викликало доволі жваву дискусію в Данії щодо потенційної небезпеки для здоров’я впливу мобільних телефонів і Wi-Fi-обладнання», – сказала в інтерв’ю Ей-Бі-Сі Ньюс Кім Хорсевад, учитель біології в тій самій школі, де навчаються дівчата.

Проект датських школярок потрапив на науковий ярмарок, ним зацікавився  професор неврології Олле Йоханссен з Каролінського інституту в Швеції. «Ймовірно, Йоханссен повторить експеримент дівчаток вже за умов, контрольованих професійної науковим середовищем», – сказала Кім Хорсевад. «Тому варто дочекатися результатів, щоб дізнатися, що скажуть з цього приводу вчені», – додала вона.

За матеріалами сайту fedpost.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *