На Дніпропетровщині у м. Марганець голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колесніков та директор благодійного фонду «Розвиток України» Анатолій Заболотний відкрили три нових дитячих будинки сімейного типу родин Пиріг, Баранік та Савіних. Загалом цього року на Дніпропетровщині у межах нової Соціальної ініціативи Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України» та регіональної програми «Родина для дитини» створено 10 дитячих будинків сімейного типу.

Родини Пиріг та Савіних взяли на виховання по восьмеро дітей, позбавлених батьківського піклування. Родина Баранік – виховує 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Подружжя є гордістю Дніпропетровщини та яскравим прикладом для наслідування.

Попри те, що родини мають власних дітей, вони вирішили взяти під свою опіку дитину з дитячого будинку. Спробувавши виховувати 1-2 дитини, подружжя зрозуміли, що мають сили та бажання подарувати радість сімейного виховання й іншим дітям.

Для того, аби підтримати дітей та родини, у рамках Меморандуму про співпрацю між Дніпропетровською облдержадміністрацією та благодійним фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» їм було виділено двоповерхові будинки, у яких розміщено по 5 просторих кімнат та які забезпечені усіма необхідними меблями та побутовою технікою.

Усього в Дніпропетровській області вже створено 111 дитячих будинків сімейного типу та 370 прийомних сімей. Це дозволило знайти своїх маму і тата більш як 1 тис 400 дітям. Протягом 4 місяців 2013 року створено ще 10 дитячих будинків сімейного типу. А це означає, що ще 65 дітей знайшли батьківські тепло і турботу.

У регіоні також провадять активну роботу з підготовки кандидатів в усиновлювачі та батьки-вихователі. Створено спеціальний тренінговий центр. Тут проводять спеціальні тренінги та консультації для тих, хто тільки вирішив взяти дитину в сім’ю або вже взяв і зіткнувся з проблемами. У всіх містах і районах області створені групи взаємної підтримки прийомних батьків для спілкування, обміну досвідом та отримання консультацій.

Дніпропетровська ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *