Допомога малозабезпеченим сім'ям та сім'ям з дітьми становить понад 40 мільярдів гривень - cdУ 2013 році видатки державного бюджету на різні види допомог сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям зростуть на 30% – до 40 мільярдів гривень. Про це повідомила міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час брифінгу в Кабінеті Міністрів до Міжнародного дня захисту дітей, проведеного спільно із заступником Голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Рудігером Люхманном. За словами міністра, державну соціальну допомогу отримують щомісячно понад три з половиною мільйони сімей

«У 2013 році суттєво збільшено видатки державного бюджету на різні види допомог сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям. Вони становитимуть понад 40 мільярдів гривень. Це на 30 % більше, ніж у 2012 році. Загалом державну соціальну допомогу отримують щомісячно понад три з половиною мільйони сімей. Більшість з них – це сім’ї з дітьми», – зазначила Наталія Королевська.

Вона також повідомила, що у 2013 році зріс обсяг фінансування допомоги при народженні дитини – з 13,5 до 19 млрд грн. «Політика постійного збільшення виплат при народженні дитини в останні роки дає свої результати. Лише за 2012 рік у країні народилося майже на 20 тисяч більше малюків – 520,7 тис. дітей за рік», – наголосила міністр.

Окрім того, у півтора рази зріс середній розмір допомоги малозабезпеченим сім’ям. Сьогодні він становить 2 111 гривень (у минулому році – 1 394,9 грн).

Також, за словами Наталії Королевської, в межах соціальних ініціатив Президента отримають допомогу діти-інваліди. «В 2013 році усі діти-інваліди будуть забезпечені необхідними засобами реабілітації на 100%. Планується збільшення в півтора рази надбавки на догляд за дитиною-інвалідом з винятково високим ступенем втрати здоров’я. Збільшені розміри виплат отримають понад 15 тисяч сімей», – зазначила вона.

Разом з тим на базі установ системи соціального захисту триває процес створення відділень з надання послуг денного догляду для дітей-інвалідів. Крім того, за словами Наталії Королевської, в межах реалізації Програми активізації розвитку економіки підготовлено пропозиції щодо будівництва спеціалізованого центру для відпочинку дітей-інвалідів на території дитячого центру «Молода гвардія».

Довідково

1 червня відзначатиметься Міжнародний день захисту дітей.

З цієї нагоди з 22 травня по 2 червня по Україні заплановано провести понад тисячу різноманітних акцій, серед яких – концертні та розважальні програми, фестивалі, вікторини та спортивні змагання, творчі майстерні, конкурси малюнків на асфальті тощо.

Їх мета – привернути увагу суспільства до проблем і соціального захисту дітей в Україні.

У День захисту дітей, 1 червня, Міністр соціальної політики України Наталія Королевська має намір взяти участь у благодійному дитячому проекті «Світ талантів – цвіт нації», який відбудеться у Києві на Майдані Незалежності за підтримки Мінсоцполітики.

Прес-служба Міністерства соціальної політики

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *