29 травня під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України Дмитро Табачник зазначив, що 3 по 27 червня проходитиме зовнішнє незалежне оцінювання, для участі в якому зареєструвалися 322,5 тисячі бажаючих. Водночас серед тих, хто зареєструвався, майже 80 тисяч осіб (близько 25%) – випускники загальноосвітніх шкіл минулих років.

У зв’язку зі щорічним збільшенням кількості навчальних предметів, з яких  проводиться ЗНО, графік його проведення є досить щільним. Так, ЗНО з іноземних мов, географії та фізики буде проведено у суботу, а тестування з української мови і літератури, історії України та математики відбуватиметься у дві сесії.

Основна сесія триватиме з 3 по 27 червня. Вперше одним з найпопулярніших предметів стала математика. Дисципліну бажають здавати 61% випускників – це друге місце після української мови та літератури. Окрім того, історію України бажають здавати 60% випускників, біологію – 35%, англійську мову – 28%.

Одна п’ята частина абітурієнтів висловила бажання здавати тести мовами національних меншин. Це – кримськотатарська, молдовська, польська, російська, румунська та угорська мови.

«Абітурієнти, які з поважних причин не змогли взяти участь в основній сесії ЗНО, можуть протягом п’яти робочих днів, включаючи день проведення тестування, подати до відповідного регіонального центру заяву з проханням надати їм можливість скласти тест під час додаткової сесії ЗНО. Для цього потрібно додати до заяви документи на підтвердження наявності таких поважних причин», – підкреслив  Міністр. Додаткова сесія проходитиме з 4 до11 липня.

Також у 2013-му році для участі у ЗНО зареєструвалося 109 осіб з вадами слуху, для яких в аудиторіях працюватимуть сурдоперекладачі. Ще 81 заява надійшла від осіб з вадами опорно-рухової системи. Для них створено робочі місця в аудиторіях пунктів тестувань, обладнаних пандусами. Окрім того, слабозорим абітурієнтам під час тестування дозволять користуватися лупою.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу