Рівненська область лідирує за кількістю сиріт, охоплених сімейними формами виховання. На сьогодні на Рівненщині у родинах виховують майже 1700 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, а це більше 90%. Тим часом у середньому по Україні такий показник становить 82%. Так, цьогоріч на Рівненщині всиновили вже 11 дітей. Водночас у краї налічується 55 прийомних сімей та 21 дитячий будинок сімейного типу. Один із них нещодавно створило подружжя Наталії та Валентина Шуберів із села Могиляни Острозького району.

«У нас 16 років не було дітей, а ми їх дуже хотіли. Зрештою, вирішили взяти у свою сім’ю сиріт», – згадує чоловік. Подружжя всиновило одразу трьох дівчаток – Еліну, якій зараз 11 років, Валерію, якій виповнилося шість, та Владиславу, якій вже три. Днями минає два роки, відколи діти живуть у сім’ї. Дівчатка мають вже дорослого рідного брата і сестру, які радо приїздять до них у гості.

Згодом подружжя вирішило, що може взяти у родину ще й хлопчиків. Так у їхній, тепер уже прийомній, сім’ї з’явилися Леонід, Іван та Олексій. А нещодавно Наталія та Валентин Шубери забрали з дитячого будинку ще й їх маленьку сестричку Іванку, якій невдовзі виповниться два роки. «Хтось може перейматися генетичною спадковістю, але в кожній людині є щось добре і недобре. Тут все залежить від виховання. Ми любимо наших діток, і вони люблять нас. Жоден із них не піде спати, доки не скаже нам – на добраніч. А там, де є любов, страху немає», – переконує Валентин Шубер. Тепер вони з дружиною створили дитячий будинок сімейного типу. На Острожчині він єдиний. Водночас ця родина має підтримку від районної влади. Так, цьогоріч для неї виділяють 50 тисяч на розширення будинку. Це стало можливим у межах програми «Острожчина без сиріт», – розповів голова райдержадміністрації Василь Дума.

Тим часом на сьогодні важливо активізувати роботу з пошуку сімей для дітей-сиріт підліткового віку, підсумував заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов. Адже зазвичай у родини беруть малюків, а сімейного виховання потребує кожна дитина. Саме на цьому акцентує Президент України Віктор Янукович у нових соціальних ініціативах.

Рівненська ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *