Державна підтримка дітей з особливими потребами є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики уряду. Про це заявив перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов під час візиту до благодійного Фонду реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє», який він відвідав у межах робочого візиту на Одещину разом із міністром соціальної політики Наталією Королевською.

«Діти-інваліди потребують особливої соціальної уваги та першочергової підтримки з боку держави. Ці питання, відповідно до соціальних ініціатив Президента, є пріоритетним напрямом діяльності уряду в сфері соціальної політики. Поступове провадження європейських стандартів життя для цієї категорії громадян є нашим завданням», – сказав Сергій Арбузов.

Він додав, що реабілітації дітей з особливими потребами приділено серйозну увагу в програмі соціальних ініціатив Президента України. Тому це питання перебуває під особистим контролем Віктора Януковича.

Також Сергій Арбузов висловив щиру подяку працівникам Фонду «Майбутнє», які щодня надають фахову підтримку людям з обмеженими можливостями. На прохання керівництва Фонду, він пообіцяв сприяти в питанні забезпечення закладу необхідним реабілітаційно-лікувальним устаткуванням. Зокрема, Фонд сьогодні потребує додаткових насадок для пристроїв LokomatPro і придбання ще одного такого пристрою наступного року.

Сергій Арбузов дав відповідне доручення міністру соціальної політики Наталії Королевській і пообіцяв згодом повернутися до Одеси й перевірити, як його доручення було реалізоване.

Слід зазначити, що Благодійний Фонд «Майбутнє» має багаторічний досвід у питаннях лікування та реабілітації дітей-інвалідів. Завдяки професіоналізму його працівників більш ніж 24 000 дітей отримали необхідну допомогу. Так, минулого року в закладі пройшли курс лікування 1 934 дітей.

У жовтні 2012 року у Фонді було встановлено реабілітаційне обладнання LokomatPro, придбане Мінсоцполітики за рахунок коштів державного бюджету (5,47 млн грн). У 2013 році також планується придбання обладнання для реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч.

Довідково

У межах Соціальних ініціатив Президента реалізується низка заходів, спрямованих на допомогу дітям-інвалідам. Зокрема:

У 2013 році усі діти-інваліди будуть забезпечені необхідними засобами реабілітації на 100%.

Планується збільшення в півтора рази надбавки на догляд за дитиною-інвалідом з винятково високим ступенем втрати здоров’я (з 50% до 75% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку). Збільшені розміри виплат отримають понад 15 тис. сімей, у яких виховуються діти-інваліди з найтяжчим ступенем втрати здоров’я.

Планується збільшення майже на 900 грн допомоги дітям-інвалідам з-поміж дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою та піклуванням. Після відповідного підвищення такі діти отримуватимуть сумарно 2,8 – 3,3 тис. гривень допомоги.

На базі установ системи соціального захисту відбувається процес створення відділень з надання послуг денного догляду для дітей інвалідів. Це надасть можливість батькам працювати, а дітям отримувати належні послуги та адаптуватися до суспільного життя.

 Прес-служба першого віце-прем’єр-міністра

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *