29 травня 2013 року ЗМІ поширило інформацію про нібито відмову Міністерства направляти українських студентів на міжнародні олімпіади.

У зв’язку з цим МОН України інформує:

За сприяння Міністерства в останні роки зріс коефіцієнт учасників від України на міжнародних змаганнях серед школярів та студентів, збільшилася кількість проведених олімпіад (у 2012 році українська молодь взяла участь у восьми міжнародних учнівських олімпіадах та у восьми міжнародних студентських олімпіадах), завдяки чому формується позитивний імідж держави на міжнародній освітній арені. Державним бюджетом України щороку виділяються кошти для забезпечення участі молоді України у відповідних міжнародних заходах.

Особливу увагу МОН звертає на організацію та проведення предметних олімпіад серед учнів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, закладів позашкільної освіти, за результатами яких здійснюється прогнозування освітнього рівня майбутніх абітурієнтів, у зв’язку з чим пріоритет щодо фінансування віддається шкільним олімпіадам.

МОН України продовжує підтримувати студентську молодь у питаннях участі в міжнародних студентських олімпіадах, до яких відбір учасників проходить з урахуванням підсумків всеукраїнських студентських олімпіад. За результатами останніх визначаються найкращі з підготовки спеціалістів відповідної сфери вищі навчальні заклади, які і надають право студентам-переможцям представляти вуз на міжнародному рівні.

У 2013 році українські студенти взяли участь у наступних міжнародних інтелектуальних змаганнях: VII Міжнародна Південно-Східна Європейська математична олімпіада для студентів молодших курсів (Грецька Республіка, м. Афіни), де Україну представляли студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка; XXIII Міжнародна щорічна студентська математична олімпіада імені Войтеха Ярніка (Чеська Республіка, м. Отава), учасниками якої стали студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Наразі МОН України отримано запрошення на міжнародні студентські олімпіади з хімії, астрономії, астрофізики (Республіка Іран, Грецька Республіка).

Загалом кількість Міжнародних олімпіад, у яких щороку українські студенти беруть участь, коливається від семи до десяти залежно від кількості запрошень оргкомітетів Міжнародних студентських олімпіад.

Україна часто сама є ініціатором проведення олімпіад міжнародного рівня. Так, з 31 травня до 04 червня 2013 року в Києві заплановано проведення фіналу Міжнародної студентської олімпіади з інформаційних технологій «ІТ – ПЛАНЕТА», а у жовтні 2013 року на базі Вінницького національного технічного університету відбудеться півфінал Першості світу з програмування.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *