30 травня у столиці за участю заступника голови Київської міської державної адміністрації Віктора Коржа відкрито відділення соціально-медичної реабілітації для дітей з церебральним паралічем, розумово відсталих та з ураженням центральної нервової системи, з порушеннями психіки.

Робота центру спрямована не лише на медичну й психологічну реабілітацію, а й на соціальну адаптацію дітей з особливими потребами, зокрема, набуття ними найпростіших трудових навичок.

«Сьогодні ми відкрили десятий центр реабілітації та соціальної допомоги дітям з особливими потребами, тож тепер можна говорити, що в кожному районі Києва є заклад, де надають і психологічну, і медичну допомогу таким дітям. Безумовно, це не вирішує всіх проблем, зокрема, залишаються питання оздоровлення, подальшої реабілітації, а також працевлаштування такої дитини. Тож надалі ми будемо радитися, вивчати європейський досвід у цьому питанні», – зазначив Віктор Корж.

Пройти курс реабілітації в центрі зможуть діти віком від 1 до 18 років з дитячим церебральним паралічем, із розумовою відсталістю легкого та помірного ступеня, не різко вираженою імбіцильністю, психоорганічним синдромом, затримкою психічного розвитку (дебільність, легко виражена розумова субнормальність, розумова субнормальність середньої тяжкості).

Рішення щодо зарахування та термін реабілітації (не менше одного року) визначатиме соціально-медична комісія.

У відділенні соціально-медичної реабілітації функціонуватимуть дві групи денного перебування, у кожній із яких займатиметься вісім дітей віком від 5 до 18 років. Вони перебуватимуть у центрі щодня, окрім вихідних, з 9:00 до 18:00. Протягом дня діти отримуватимуть комплекс реабілітаційних заходів, передбачене також триразове безоплатне харчування.

Крім того, у відділенні передбачена група соціально-медичної реабілітації дітей разом із батьками, де діти віком від 1 до 18 років займатимуться на спеціальному обладнанні.

Загалом, щодня центр відвідуватимуть понад 30 осіб.

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *