У США на цьому тижні розпочався конкурс «усного правопису» Scripps National Spelling Bee. 281 дитина взяла участь у щорічному змаганні. Переможець конкурсу отримає 30 000 доларів, повідомляє американська.
Крім традиційно складних слів, написання яких викликає труднощі  у дорослих (таких як cynosure, що в перекладі на російську означає «Мала Ведмедиця», або Eocene – «еоценова геологічна епоха»), учасники конкурсу повинні були також вимовити по буквах слова російського походження, які вже міцно увійшли в англійську мову. Дітям запропонували сказати, як пишуться слова «гласність» і «перебудова».
Los Angeles Times пояснює, що «гласність» – це період відкритості, який, як багато хто вважає, призвів до розвалу Радянського Союзу. “Перебудова” – спроба перебудувати лад СРСР і уникнути бюрократичного контролю економічної і політичної системи, уточнює американське видання.
Крім російських слів, конкурсантам довелося також вимовити по буквах такі іноземні слова, як «мандир» (з хінді – індуїстський храм) і lokshen (на ідиші – локшина).
У змаганні взяли участь діти не лише з США, а і з Канади, Пуерто-Ріко, Ямайки, Китаю, Гани та Італії, пише Los Angeles Times.

За матеріалами сайту inotv.rt.com

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *