Наука в університетах: визначено тематики з пріоритетних напрямів - cgСьогодні під головуванням міністра освіти і науки Дмитра Табачника відбулося засідання Науково-координаційної ради Державної цільової науково-технічної та соціальної програми «Наука в університетах» на 2008 – 2017 роки. 

«У 2012 році на базі конкурсного відбору завершилося виконання дев’яти наукових проектів із трьох пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки на суму 7,5 млн гривень», – повідомив міністр. 

За його словами, до виконання проектів були залучені провідні фахівці вищих навчальних закладів, Національної академії наук України, галузевих академій, а також, що приємно, молоді вчені аспіранти і студенти-дослідники. На придбання необхідного обладнання для виконання проектів було витрачено 50 % коштів, що частково дозволило оновити матеріально-технічну базу вищих навчальних закладів та отримати вагомі наукові результати, впровадження яких позитивно вплине на розвиток національної економіки. 

«Для продовження виконання завдань Програми Міністерством оголошено новий конкурс наукових та науково-технічних робіт на 2013-2014 роки з проектною потужністю майже 8 млн гривень», – зазначив Дмитро Табачник. 

Міністр наголосив, що 50 % коштів необхідно витратити на придбання наукоємного обладнання, що дозволить виконати наукові проекти на високому рівні та в перспективі виконати одне із найважливіших завдань Програми – створення центрів колективного користування наукоємним обладнанням. 

«Хотів би нагадати, що Міністерство планує разом із науковцями провести інвентаризації наявного наукоємного обладнання вищих навчальних закладів та визначити шляхи його використання і модернізації, розробити Положення про центри спільного користування унікальним науковим обладнанням та забезпечити їх функціонування», – наголосив Дмитро Табачник. 

Наука в університетах: визначено тематики з пріоритетних напрямів - sjВін також повідомив, що на виконання завдань Програми Міністерством створено 27 науково-навчальних центри, зокрема, у 2012 році – чотири зареєстровано. 

«Для участі у Конкурсі на сьогодні до Міністерства надійшло 19 запитів із чотирьох пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, визначених Законом України «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки», зокрема, енергетика та енергоефективність; раціональне природокористування; науки про життя, нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань; нові речовини і матеріали», – сказав міністр. 

Попередній розгляд запитів щодо участі у конкурсі наукових та науково-технічних проектів здійснювався у секціях за пріоритетними напрямами: 

1. Секція «Енергетика та енергоефективність» (голова – Євстахій Крижанівський, д. т. н., проф., ректор Івано-Франківського національного університету нафти і газу). 

2. Секція «Раціональне природокористування» (голова – Світлана Беспалова, д. біол. н., проф., проректор із наукової роботи Донецького національного університету). 

3. Секція «Науки про життя, нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань» (голова – Анатолій Божков, д. біол. н., проф., директор Інституту біології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна). 

4. Секція «Нові речовини і матеріали» (член Ради – Петро Ясній, д.т.н., проф., ректор Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя). 

Під час засідання затверджено перелік темі з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, які стали переможцями Конкурсу та оголошуються лотами на відкритих торгах при проведенні тендерної процедури закупівлі послуг на виконання у 2013-2014 роках завдань Державної цільової науково-технічної та соціальної програми «Наука в університетах» на 2008-2017 роки.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *