В Україні відчутний дефіцит топ-менеджерів - uzn 1319120798Зарплати управлінців зростають, але кваліфікованих очільників не вистачає. Українські компанії стикаються з дефіцитом топ-менеджерів. “Попит на кваліфікованих топ-менеджерів сьогодні як ніколи високий”, – говорить Олександр Полянчук, керівний партнер відомої компанії, що спеціалізується на пошуку керівників вищої та середньої ланки.

Дефіцит уже знайшов відображення в гаманцях управлінців. За даними консалтингової компанії Hay Group, у 2012 році топ-менеджери стали лідерами ринку за темпами зростання зарплат – майже на 7%.
Кращі управлінці пропонують ринку свої умови: навіть не перебуваючи в активному пошуку, 49% менеджерів вищої та середньої ланки щонайменше раз на півроку запрошують на роботу в іншу компанію, повідомляється в дослідженнях кадрового холдингу Ancor.

Нестача топ-менеджерів також диктує ринку необхідність в освоєнні нових інструментів їх завоювання, крім зарплати і соціального пакету, – від короткострокових і довгострокових бонусів до надання частки в бізнесі або опціонів на купівлю акцій підприємства. Так, за даними Hay Group, вже чверть компаній пропонують такі види мотивації.
“Це пов’язано з досить високим ступенем конкуренції і боротьбою за топ-кадри”, – каже Ілона Шарова, гендиректор HR-консалтингової компанії Hudson.

За даними консультанта “Hay Group” Ірини Вольніцкої, найвище зростання зарплат управлінців спостерігається у київському, луганському, донецькому і дніпропетровському регіонах, що пояснюється наявністю там центральних офісів компаній.

Більшість українських компаній також потребують директорів з персоналу та фіндиректорів, які вміють не тільки розпоряджатися ресурсами, а й ці ресурси ефективно залучати.
В IT-секторі серед управлінців – діра в 3 тис. осіб, особливо затребувані менеджери проектів, а вузькопрофільні фахівці топ-рівня потрібні галузевим бізнесам, зокрема агросектору, харчопрому і металургійної промисловості.

За  матеріалами СЕГОДНЯ.ua

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *