Сьогодні повз Землю пролетить подвійний астероїд - asteroid20130514 fullУ ніч на суботу, 1 червня, близько до  Землі (5,8 мільйона кілометрів)  пролетить астероїд 1998 QE2.

Розмір небесного тіла вдев’ятеро більший від круїзного лайнера Queen Elizabeth 2. Перші дані спостережень радіообсерваторії Голдстоун у США засвідчили, що 1998 QE2 є подвійним астероїдом.

Астероїд пролетить повз Землю о 23:59 за київським часом на відстані 0,039 астрономічної одиниці. Це найтісніше зближення такого астероїда з нашою планетою за останні 200 років.

За словами наукового співробітника обсерваторії Марини Брозович, вони не очікували, що 1998 QE2 виявиться подвійним астероїдом.

Діаметр астероїда 1998 QE2 становить близько 600 метрів. За словами Брозович, неповними виявилися і оцінки швидкості обертання об’єкта – вважалось, що один оберт він робить приблизно за 5,3 години, насправді ж “головний” астероїд обертається ще швидше, роблячи один оберт менше ніж за чотири години.

Спеціалісти Голдстоуна зазначили, що поки отримані радіозображення об’єкта зроблені з розширенням 75 метрів на піксель, максимально якісне зображення можна буде отримати як  1998 QE2 пройде точку максимального зближення. За підсумками цих спостережень вчені уточнять орбіту астероїда і його параметри.

Раніше повідомлялося, що фахівці NASA мають намір провести радарне зондування астероїда 1998 QE2.

За матеріалами КореспонденТ.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *