Британські вчені встановили, що залізні прикраси віком більше п’яти тисяч років, знайдені неподалік від міста Аль-Гірза в Єгипті, були зроблені з метеориту. Дослідження артефактів опубліковано в журналі Meteoritics & Planetary Science.

Висновки вчених базуються на аналізі артефактів за допомогою сканувального електронного мікроскопа та комп’ютерного томографа. Дослідження показало, що в прикрасах міститься до 30 відсотків нікелю, що характерно саме для металевих метеоритів. Крім того, в структурі металу була виявлена так звана відманштеттенова структура – характерний малюнок з великих кристалів, які формуються при повільному охолодженні всередині астероїдів.

Дев’ять металевих намистин, що стали предметом дослідження, належать герзейскій культурі, – доволі давнього періоду історії навіть за існування Єгипту. Ця культура виникла і розвивалася в четвертому тисячолітті до нашої ери. Однак перші відомості про отримання заліза в регіоні належать тільки до VII століття до нашої ери, а більш давні залізні артефакти в Єгипті вкрай рідкісні. Результати дослідження дозволяють припустити, що й інші подібні вироби отримані з метеоритів шляхом карбування.

Нещодавно інша група археологів розповіла про відкриття 35 пірамід царства Куш в Судані. Воно існувало в Судані з IX століття до нашої ери по IV століття нашої ери і зазнало сильного культурного впливу Стародавнього Єгипту.

За матеріалами Lenta.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *