З початку нового навчального року українським старшокласникам викладатимуть основи податкових знань. Зокрема, 1 вересня 2013 року цей спецкурс почнуть вивчати дев’ятикласники.

Міністерство доходів і зборів разом із Міністерством науки і освіти України тим часом працюють над розробкою повноцінного курсу з основ податкових знань для учнів 9-11 класів.

Предмет поступово вводитимуть до навчального курсу загальноосвітніх навчальних закладів. Учні вивчатимуть основи податкової грамотності, свої права та обов’язки як майбутніх платників податків та важливість оподаткування для сталого розвитку суспільства в цілому.

Першим друком вийде підручник для 9-х класів. Навчальна програма, за якою готують видання, передбачає чотири основні розділи.

Перший розділ присвячений історії розвитку податкової справи, основним етапам становлення податкової системи України та напрямам сучасної податкової політики. Проаналізувавши історичне минуле, діти переконаються, що за певних обставин податки можуть бути вирішальним чинником розвитку суспільства — допомагати йому виходити з кризового стану або, навпаки, кидати в кризу, зміцнювати чинну владу чи спричиняти її падіння.

Про податкову політику держави та механізми оподаткування школярі дізнаються у другому розділі спецкурсу, про основи податкового законодавства та принципи функціонування податкової системи – у третьому.

Четвертий розділ допоможе засвоїти дітям їхні права та обов’язки як повноцінних учасників податкових правовідносин, враховуючи, що зовсім скоро вони отримуватимуть стипендію, заробітну плату або іншу форму доходу, а отже, набудуть статусу платника податків.

Перед масовим впровадженням спецкурсу підручник для учнів 9-х класів пройде випробування на референтній групі в окремій школі.

Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “Старшокласників навчатимуть основ податкових знань”
  1. відповідальне відношення до подактів це не єдина ознака сумлінного громадянина. Потрібно розширити курс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *