Студенти розраховуватимуться у магазинах "студаками" - 11 mainСтандартний “студак” об’єднають із банківською карткою, але нововведення – не всім до душі.
Вже цієї осені студентам мають видати єдині електронні квитки: такий документ поєднуватиме в собі платіжну картку та студентський квиток.

Згідно з наказом Міносвіти, вузи укладуть угоди з банками, які відкриють кожному студенту банківський рахунок. На новий “студак” “капатиме” стипендія, карткою можна буде розрахуватися «безналом».
Самі студенти ідею квитка «2 в 1» сприймають по-різному.

«З одного боку – зручно, з іншого – “студак” часто губиться. Втратив студентський – втратив гроші», – вважає 5-курсник, студент КНУ ім. Шевченка Олексій.

«У КПІ таке є. Але картки немає з магнітною стрічкою, натомість є з чіпом. Банкомати, які зчитують магнітну стрічку, на кожному кроці. А ті, які з чіпом, треба шукати по всьому місту », – каже третьокурсниця Інституту журналістики Руслана.

«Так, це зручно: якщо людина завжди носить із собою студентський квиток, він може і стипендію зняти в будь-який момент. Але є нюанси. Наприклад, банківські картки були від найпоширенішого банку, – каже Назар, який закінчує КПІ. – І в мене випав чіп зі студентського: я замінив картку, і тепер у мене “студак” окремо».

«Я в цьому не бачу негативу, – повідомляє координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних. – Відмінна ідея. Тим більше, що, як я розумію, банки безкоштовно видаватимуть студентський + банківську картку».

За матеріалами СЕГОДНЯ.ua 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *